reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 22 kwietnia 2016

Solarny samolot wznawia lot dookoła świata

Solar Impulse, zasilany wyłącznie energią słoneczną, rozpoczął drugą część swojego historycznego, liczącego 40 tys. km lotu dookoła świata.
Samolot Solar Impulse 2 wystartował z lotniska Kaleaola na Hawajach, utrzymując kurs na kontynentalne Stany Zjednoczone. Maszyna zmierza do San Francisco, do przebycia ma 4 tys. km, co potrwa około 62 godzin.

Samolot zasilany jest za pomocą 17 248 ogniw solarnych rozmieszczonych na skrzydłach o dlugości 72 metrów. Energia magazynowana jest w akumulatorach litowo-jonowych i właśnie te komponenty były przyczyną wielomiesięcznego postoju samolotu. Akumulatory przegrzały się podczas kilkudniowego lotu z Japonii na Hawaje.

W locie dookoła świata Solar Impulse pokonał połowę swojej trasy za pomocą wyłącznie energii słonecznej, udowadniając tym samym, że możliwe jest generowanie elektryczności w sposób stabilny przez 24 godziny na dobę przy wykorzystaniu jedynie energii odnawialnej.

– Jednym z naszych celów dla tej historycznej podróży dookoła świata i dla naszego partnerstwa technologicznego z Solar Impulse, jest pokazanie, że przy pomocy bardziej inteligentnych i zrównoważonych technologii można oddzielić kwestię wzrostu ekonomicznego od negatywnego wpływu na środowisko – powiedział Greg Scheu, prezydent regionu Ameryk w Grupie ABB. – Energia odnawialna, mikrosieci, magazynowanie energii, wyższe standardy efektywności – to wszystko pokazuje, że możemy zasilać świat nie zużywając zasobów planety.Źródło: © ABB

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2