reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 kwietnia 2016

iPhone z ekranem OLED być może już w przyszłym roku

Wygląda na to, że w iPhonach z roku 2017 pojawią się ekrany OLED-owe – Apple podpisał kontrakt na dostawę takich wyświetlaczy z Samsungiem.
Samsung, odwieczny rywal i zarazem dostawca Apple’a, rocznie dostarczy 100 mln sztuk 5,5 calowych wyświetlaczy OLED. Wiadomość jest oczywiście nieoficjalna, ale wartość tego przynajmniej trzyletniego kontraktu szacowana jest na 2,59 mld USD, a Samsung Display ma rozpocząć dostawy w 2017 roku. W tej chwili Apple stosuje wyświetlacze OLED tylko w Apple Watch.

Ale to nie jedyna zmiana, jaką szykuje firma z Cupertino. Smartfony spod znaku jabłka mają mieć szklaną, a nie aluminiową obudowę. Być może Apple będzie chciał wyróżnić się w ten sposób wśród konkurencji, która chętnie stosuje aluminium, jako materiał, z którego wykonana jest obudowa smartfonów.

Źródło: Daily Mail

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1