reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Estimote Przemysł elektroniczny | 21 kwietnia 2016

Dwie polskie firmy w pierwszej piątce dostawców beaconów

ABI Research przedstawiło swój ranking liderów w sektorze beaconów BLE (Bluetooth Low Energy). Na pierwszym miejscu znalazła się firma Bluvision, ale są tam dwie firmy z Polski.
Według ABI Research pierwsza piątka dostawców beaconów BLE przedstawia się następująco: Bluvision, Gimbal, Kontakt.io, Estimote i Radius Networks. Polskie firmy to oczywiście Kontakt.io oraz Estimote – obydwie są z Krakowa i mają biura także w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli chodzi o lidera rankingu, ABI Research następująco uzasadnia swoją decyzję. - Bluvision w ciągu ostatnich 12 miesięcy przeszła zasadniczą przemianę, przeprojektowując swój hardware i platformy w taki sposób, by skupić się na śledzeniu zasobów i rynkach innych niż handel – mówi Patrick Connolly, główny analityk w ABI Research. –To odważna decyzja, by skoncentrować się tak wyraźnie na sektorach innych niż handel, ale wydaje się, że był to dobry krok, biorąc pod uwagę możliwości sprzętowe firmy. W ciągu następnych pięciu lat rozwijające się rynki śledzenia zasobów, automatów vendingowych, przemysłowy czy internetu rzeczy będą generować dużą sprzedaż produktów spółki – dodaje Connolly.

Jak zauważa Patrick Connolly, mało prawdopodobne jest to, byśmy w najbliższym czasie w sektorze beaconów byli świadkami konsolidacji. – Estimote dopiero co zaprezentowało imponującą ofertę, a Kontakt.io dominuje pod względem udziałów w rynku dzięki licznym partnerom – komentuje Connolly. Gimbal ma ciekawe i duże zamówienia w reklamie, natomiast Radius Networks dostarcza wysokiej jakości kombinację sprzętu i platform.

Beacony to niewielkie transmitery, które można umieścić praktycznie wszędzie. Urządzenia korzystają z technologii Bluetooth Low Energy i rozsyłają sygnał rozpoznawany przez urządzenia mobilne. Gdy smartfon lub tablet znajdzie się w zasięgu beacona, może komunikować się z czujnikiem i wymieniać dane.

ABI Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1