reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2016

Intel zwolni 12 000 osób

Plotki się potwierdziły: Intel ogłosił plan restrukturyzacyjny, w ramach którego tysiące osób stracą pracę.
Intel zapowiedział plan restrukturyzacyjny, dzięki któremu z firmy dostarczającej komponenty do komputerów PC ma ewoluować w stronę przedsiębiorstwa z sektora chmurowego oraz internetu rzeczy. – Intel wyraźniej skupi się na obszarach wysokiego wzrostu, w których jest predestynowany do osiągnięcia pozycji lidera, zapewniając przy tym lepsze zyski i wydajność firmy – pisze spółka w komunikacie.

Kluczowe dla tego planu będą dwa biznesy: centra danych oraz internet rzeczy. W zeszłym roku wymienione dwa działy wygenerowały łącznie 40% przychodów Intela, dzięki czemu udało się w znacznym stopniu skompensować spadki w segmencie pecetów.

Intel zapowiada zatem inwestycje w produkcję i technologie w takich działach, jak: centra danych, internet rzeczy i pamięci, ale są i bardzo złe wiadomości. Pracę straci nawet 12 tys. osób, czyli około 11% światowej załogi Intela. Większość zwolnień zostanie zapowiedziana w ciągu następnych 60 dni, ale cały proces potrwa do połowy 2017 roku. Czekają nas zatem „konsolidacje zakładów, kombinacje dobrowolnych i przymusowych odejść z pracy, oraz ponowna ocena programów” – informuje Intel.

Według Intela program przyniesie w tym roku oszczędności na poziomie 750 mln USD, a w roku 2017 ta kwota wyniesie 1,4 mld USD. Jednorazowe koszty restrukturyzacji wyniosą 1,2 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2