reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© serban enache dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 kwietnia 2016

Valeo i Siemens wspólnie wyprodukują silniki do aut elektrycznych

Spółki utworzą spółkę joint venture, której główna siedziba znajdować się będzie w niemieckim Erlangen. Produkcją zajmą się zakłady w Polsce, Francji, Norwegii, na Węgrzech i w Chinach.
Siemens i Valeo będą miały po 50% udziałów w nowo utworzonej spółce JV. Według firm rynek aut elektrycznych będzie bardzo szybko się rozwijał, nawet w tempie ponad 20% rocznie do 2020 roku. Dzięki połączeniu sił, Siemens i Valeo zamierzają stworzyć globalnego lidera w sektorze komponentów do samochodów elektrycznych. W ofercie mają się znaleźć rozwiązania do wszystkich typów aut: hybrydowych, hybrydowych typu plug-in oraz w pełni elektrycznych.

Spółka JV połączy biznes Powertrain Systems Business Group (PTS) firmy Valeo, zatudniający około 200 osób oraz dział E-Car Powertrain Systems Siemensa, w którym pracuje około 500 osób. Nowy podmiot ma rozpocząć działalność jeszcze w ostatnim kwartale 2016 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1