reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olgalis dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 kwietnia 2016

Kongsberg Automotive rozbudowuje fabrykę w Pruszkowie

Norweski holding otworzył w Pruszkowie nową część fabryki o powierzchni 2500 m kw. Firma zamierza zatrudniać.
15 kwietnia 2016 odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Kongsberg Automotive w Pruszkowie. Firma zainwestowała 3,15 mln PLN w nową część zakładu, o łącznej powierzchni 2500 m kw. Dla polskiego oddziału w Pruszkowie, rozbudowa oznacza wyposażenie zakładu w kolejne linie najnowszych technologii szycia. Przybędzie także nowych miejsc pracy, w ciągu trzech lat zatrudnienie zwiększy się o 15%.

Powiększenie zakładu związane jest również z nowymi kontraktami, które firma pozyskała w ostatnim czasie. Zakład w Pruszkowie wygrał m.in. globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium znanego niemieckiego producenta. Wartość kontraktu to blisko 230 mln PLN w ciągu 8 lat, a uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok. Kolejny kontrakt o wartości 120 mln PLN dotyczy produkcji mat grzewczych do podłokietników i paneli bocznych drzwi do samochodów terenowych marki premium.

- Postanowiliśmy powiększyć zakład w Pruszkowie w celu utworzenia i zwolnienia, rozbudowy obszarów na potrzeby produkcji oraz nowych projektów, a co za tym idzie, uruchomień nowych linii produkcyjnych. Taka inwestycja daje nam wzrost produkcji na poziomie 40 mln EUR. Skalę inwestycji w 2016 roku planujemy na 17 mln EUR – tłumaczy Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive Pruszków.


Na zdjęciu: Krzysztof Hauk General Manager Kongsberg Automotive Pruszków oraz Jan Starzyński – Prezydent Miasta Pruszków, fot. © Kongsberg Automotive Pruszków

Norweski holding inwestuje w naszym kraju, nie tylko w Pruszkowie, ale również pod Łodzią. – Powstaje tam nowa fabryka z innej dywizji oraz obszaru biznesu Kongsberg Automotive. Uruchomienie (walidacja i produkcja) planowane jest na przełom maja i czerwca 2016 roku. Będzie to zupełnie nowa produkcja, z innym wachlarzem produktów, niż te, jakie produkowane są w podwarszawskim zakładzie. Planowany obrót to ok. 100 mln EUR – dodaje Krzysztof Hauk.

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego i systemy masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Porche, Ferrari, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Maserati czy Bentley. W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2