reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 kwietnia 2016

Wrocławski Technisat wydziela działalność automotive

W następstwie lutowego przejęcia Technisatu, polski oddział firmy wydziela w osobną firmę działalność związaną z rynkiem motoryzacyjnym.
W lutym 2016 chińskie firmy Joyson i Preh przejęły od Technisat GmbH 50% udziałów w działalności Automotive.

W efekcie tej transakcji, w dniu 15 marca 2016 nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Technisat Digital Sp. z o.o., zadecydowało o wydzieleniu w osobny podmiot działalności automotive. Nowy podmiot przyjmie nazwę Technisat Automotive Sp. z o.o. Powstanie on w zwyczajowym dla takiego przypadku trybie KH, czyli na mocy Art. 529 p.1 nastąpi przeniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki dzielonej (tj. dotychczas funkcjonującej Technisat Digital) do nowo tworzonej spółki.

Konsekwencją tych działań jest między innymi obniżenie ilości udziałów, posiadanych przez niemiecką spółkę matkę Technisat Digital GmbH w Technisat Digital Sp. z o.o. z 80.000 do 26.400 udziałów, a także obniżenie jej kapitału z 16 mln zł do 26.4 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1