reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Alnea Przemysł elektroniczny | 13 kwietnia 2016

Alnea wybuduje nową siedzibę

Zaledwie wiosną tego roku ruszyła budowa hali produkcyjnej, a już w czerwcu rodzinna firma inżynierska spod Olsztyna zamierza zainstalować się w części nowych pomieszczeń.
Dzięki inwestycji powierzchnia produkcyjna w Alnea wzrośnie do około 800 m kw., natomiast powierzchnia biurowo-socjalna wyniesie około 1000 m kw. Firma narzuciła ekspresowe tempo prac. – Przede wszystkim chodzi o szybkie wykonanie hali produkcyjnej, niezbędnej, by zrealizować zlecenie dla dużego klienta z branży motoryzacyjnej. Pomieszczenia biurowe i socjalne mają być oddane do użytku nieco później, na przełomie 2016 i 2017 roku – wyjaśnia Krzysztof Kamiński, prezes spółki Alnea.Czas goni, bo Alnea ma wykonać razem z firmą Blumenbecker IPS w pełni zautomatyzowaną i zrobotyzowaną linię produkcyjną która obejmuje m.in. 14 robotów przemysłowych firmy KUKA, procesy klejenia, plazmowania, lutowania, montażu, cięcia, testy elektryczne, systemy kontroli optycznej, testy szczelności wykonywane helem i powietrzem oraz inne. – Mówiąc w skrócie: rola człowieka przy takiej linii sprowadzi się do uzupełniania zasobników z komponentami – komentuje prezes Alnei.

– Polski przemysł coraz bardziej interesuje się automatyzacją produkcji – stwierdza Krzysztof Kamiński, więc do firmy spływa coraz więcej zamówień. Także prace badawczo-rozwojowe zakrojone są na dużą skalę, nic więc dziwnego, że szybko przybywa pracowników. – Obecnie w firmie pracuje około 22 osób, natomiast do końca 2016 roku chcemy, żeby było ich 30, a nawet 35 – mówi Krzysztof Kamiński. Nowe pomieszczenia biurowe zapewnią wygodną pracę nawet 70 osobom, więc już od przyszłego roku w firmie będzie miejsce dla bardzo licznej załogi.

Ale nie tylko rosnąca liczba zamówień wpłynęła na decyzję o budowie nowej siedziby. W zeszłym roku pisaliśmy o spółce Alnea, gdy wraz z firmą KUKA wypuściła na rynek robota lutującego, a niedawno spółka podjęła się realizacji kolejnego ambitnego projektu robotycznego.

Alnea zamierza opracować automatyczny system optycznego pozycjonowania dla robotów przemysłowych, dzięki któremu będzie można automatycznie wyszukiwać i rozpoznawać w przestrzeni zadany kształt i odnajdywać punkty charakterystyczne z wymaganą dokładnością. Zgodnie z założeniami projektu, system będzie współpracował z najważniejszymi antropomorficznymi robotami przemysłowymi dostępnymi na rynku, mowa tu o firmach KUKA i Mitsubishi Electric. Przedsięwzięcie dofinansowywane z Programu Operacyjne Inteligentny Rozwój warte jest ponad 8 mln PLN i zaplanowane aż do 2019 roku.Foto: © Alnea

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1