reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 kwietnia 2016

Lumel dostawcą Pratt & Whitney

Na początku kwietnia Lumel podpisał porozumienie dotyczące realizacji dostaw produktów dla firmy Pratt & Whitney Rzeszów (dawny WZL Rzeszów).
Firmy ustaliły także harmonogram dostosowania procedur jakości ISO 9000 - obowiązujących w firmie - do wymagań certyfikatu AQAP, czyli przepisów NATO stawianych dostawcom sił zbrojnych. Wdrożenie tych wymagań odzwierciedla sposób prowadzenia i nadzorowania wszystkich etapów produkcji dla tego sektora rynku – informuje Lumel w komunikacie.

- To następny ważny krok dla Lumelu, który otwiera przed nami nowe rynki. Dostawy dla polskiego wojska to duża satysfakcja, ale i olbrzymia odpowiedzialność, dlatego cieszymy się z zaufania, którym obdarzyli nas nasi wojskowi partnerzy. Choć współpraca z wojskiem w zakresie dostaw urządzeń do pomiaru temperatury silnika ma już kilkunastoletnią historię, to obecne porozumienie da nam jeszcze więcej możliwości. Jednak jesteśmy na to przygotowani! – powiedział Dinesh Musalekar, prezes Lumel SA.

Aktualnie w spółce trwają prace nad uzyskaniem certyfikatu ISO/TS 16949, który umożliwi dostawy urządzeń elektronicznych dla branży motoryzacyjnej. Taki certyfikat ma już zakład produkcji odlewów Lumel Alucast, a klienci z branży motoryzacyjnej generują ponad 50% jego przychodów.

Pratt & Whitney to amerykańska firma produkująca silniki do samolotów cywilnych i wojskowych, a także silniki rakietowe. W Polsce posiada oddziały w Kaliszu, w Rzeszowie , oraz w Niepołomicach. Przedsiębiorstwo należy wraz z General Electric i Rolls-Royce do tzw. "wielkiej trójki" producentów silników lotniczych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2