reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© homiel dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 kwietnia 2016

Obroty VIGO System z Boston Electronics przekroczyły 3 mln PLN

Od 30 września 2015 r. do 8 kwietnia 2016 r. pomiędzy VIGO System SA a dystrybutorem spółki, firmą Boston Electronics Corporation, osiągnięto obroty w wysokości ponad 3,1 mln PLN netto.
8 kwietnia 2016 r. wpłynęło zamówienie od Boston Electronics Corporation o wartości ponad 1,2 mln zł netto. To największe zamówienie VIGO i będzie dotyczyć dostaw detektorów podczerwieni.

VIGO System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 20 lat i zajmuje obecnie czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Produkty VIGO System znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, ochronie środowiska czy medycynie. Są także wykorzystywane w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. Detektory opracowane i wyprodukowane przez VIGO System pracują na pokładzie łazika Curiosity, zbudowanego na potrzeby misji marsjańskiej NASA.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2