reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© homiel dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 kwietnia 2016

Obroty VIGO System z Boston Electronics przekroczyły 3 mln PLN

Od 30 września 2015 r. do 8 kwietnia 2016 r. pomiędzy VIGO System SA a dystrybutorem spółki, firmą Boston Electronics Corporation, osiągnięto obroty w wysokości ponad 3,1 mln PLN netto.
8 kwietnia 2016 r. wpłynęło zamówienie od Boston Electronics Corporation o wartości ponad 1,2 mln zł netto. To największe zamówienie VIGO i będzie dotyczyć dostaw detektorów podczerwieni.

VIGO System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 20 lat i zajmuje obecnie czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Produkty VIGO System znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, ochronie środowiska czy medycynie. Są także wykorzystywane w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. Detektory opracowane i wyprodukowane przez VIGO System pracują na pokładzie łazika Curiosity, zbudowanego na potrzeby misji marsjańskiej NASA.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2