reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 kwietnia 2016

NXP rozważa sprzedaż części biznesu

NXP Semiconductors, który w zeszłym roku dopiął fuzję z Freescale, rozważa sprzedaż działu standardowych półprzewodników – informuje Bloomberg.
Według nieoficjalnych informacji Bloomberga, NXP może dostać nawet 2 mld USD za biznes zajmujący się produkcją diod, tranzystorów i innych podstawowych półprzewodników. Ewentualnym zakupem mają być zainteresowani chińscy inwestorzy, w tym firma Jianguang Asset Management Co. z Pekinu, znana jako JAC Capital. W grudniu zeszłego roku JAC Capital podpisał umowę przejęcia biznesu RF Power od NXP za 1,8 mld USD.

Biznes standardowych półprzewodników odpowiadał za jedną piątą przychodów firmy NXP w zeszłym roku, są to masowo produkowane komponenty używane w telefonach, telewizorach czy samochodach. Rzecznicy NXP oraz JAC Capital odmówili komentarza w tej sprawie.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1