reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SCHURTER Przemysł elektroniczny | 11 kwietnia 2016

SCHURTER utworzył spółkę w Polsce

SCHURTER rozszerza zasięg swoich działań w Europie, tworząc nową polską spółkę zależną SCHURTER Electronics Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
- Decyzja firmy SCHURTER o ekspansji na polski rynek została podjęta w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na komponenty elektroniczne, przy uwzględnieniu szczególnej gotowości Polski do wsparcia rozwoju w tym sektorze. Polska ogłosiła ambitne cele ekonomiczne. Dotyczą one elektroniki wykorzystywanej w sektorze motoryzacyjnym, urządzeń medycznych, energii odnawialnych oraz ogólnie w przemyśle. To zasadniczo obszary zastosowań, w których SCHURTER dysponuje rozległą wiedzą i doświadczeniem – czytamy w komunikacie spółki.

Działalność polskiego biura sprzedaży ma wzmocnić lokalną obecność firmy SCHURTER. Nowo otwarte lokalne centrum wspólnego projektowania wesprze także rozwój działalności projektowej w przemyśle elektronicznym w Polsce.

- Polska przeżywa ponownie swój złoty wiek, a przemysł elektroniczny właśnie zmienia swoje oblicze. Ekspansja do Polski, kraju, który zdecydował się na znaczne inwestycje w rozwój przemysłu elektronicznego, otwiera przed SCHURTER wspaniałe możliwości. Jednocześnie uważam, że wejście na rynek przedsiębiorstwa o globalnym doświadczeniu i ogromnym spektrum oferowanych komponentów elektronicznych przyczyni się do rozwoju miejscowego przemysłu. Poprzez te ostatnie działania SCHURTER wyraźnie sygnalizuje swoją chęć zdobycia pozycji wiodącego partnera przemysłowego w procesie rozwoju polskiego sektora elektronicznego – komentuje Mariusz Duczek, dyrektor zarządzający SCHURTER Electronics Sp. z o.o. w Warszawie.

Nowa polska spółka, w której odzwierciedla się strategia współpracy SCHURTER, działa w oparciu o zasady partnerstwa przemysłowego z innymi polskimi przedsiębiorstwami. Firma SCHURTER jest już właściwie obecna w Polsce od kilku lat, za pośrednictwem swoich dobrze znanych dystrybutorów Semicon i TME.

- Nowa spółka została stworzona z myślą o przyspieszeniu partnerstwa przemysłowego, które firma SCHURTER rozpoczęła w Polsce. Wspieramy wyraźną determinację polskiego rządu do stworzenia przemysłu elektronicznego, przy jednoczesnym zapewnieniu realizacji naszych celów w zakresie konkurencyjności, poprzez włączanie lokalnych partnerów do naszego łańcucha dostaw. Otwierając nową spółkę zależną, zamierzamy także realizować cele określone w ramach naszej długoterminowej strategii. Ten nowy podmiot naturalnie wpisuje się w nasze strategiczne plany wzrostu – dodaje Ralph Müller, prezes firmy SCHURTER.

Utworzenie nowego przedsiębiorstwa handlowego w Polsce to kolejny krok po nabyciu Grupy Danielson, spółki zależnej z Holandii w 2015 roku, słynącej z produkcji systemów dotykowych.

© SCHURTER

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1