reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Grinn Przemysł elektroniczny | 11 kwietnia 2016

Grinn uruchamia produkcję nowego modułu

Wrocławscy projektanci elektroniki zamierzają rozwijać współpracę z klientami z krajów zachodnioeuropejskich, w czym pomoże właśnie wprowadzany do sprzedaży nowy moduł.
– Przez ostatnie cztery miesiące intensywnie pracowaliśmy nad liteSOMem. Nowy moduł opracowaliśmy z myślą o projektach, w których liczy się szybkie wprowadzenie urządzenia na rynek. W przypadku liteSOMa jest to dodatkowo wspierane zastosowaniem systemu Linux w końcowej aplikacji, jego wydajnością, niskim poborem mocy oraz dużą ilością pamięci – mówi Robert Otręba, CEO Grinn. liteSOM, system on module (SOM) jest miniaturowym, kompletnym modułem komputerowym zaprojektowanym pod kątem systemów wbudowanych . Moduł oparty jest na procesorze i.MX 6UltraLite należącym do rodziny ARM Cortex-A7 Core.

liteSOM w sprzedaży pojawi się w maju, a pierwszy klient czeka już na premierową partię produkcyjną. Jak podkreśla Robert Otręba, jest to produkt przeznaczony do aplikacji z obszaru internetu rzeczy. – liteSOM powstał przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby generowane przez przemysł. Nasz moduł daje możliwość swobodnego tworzenia nowych urządzeń o małych wymiarach i co ważne - stosunek jego ceny do wydajności jest bardzo korzystny – zapewnia szef spółki.

Wrocławska firma chce teraz postawić na rozwój projektów embedded oraz współpracę z klientami z Europy Zachodniej. – W bieżącym roku stawiamy sobie za cel kontynuację współpracy z globalnymi markami i pozyskiwanie nowych ciekawych projektów, które będą dla nas wyzwaniem. Obecnie realizujemy swoje cele i pracujemy dla znanych marek oraz małych, ale innowacyjnych firm – mówi Katarzyna Sudoł, Marketing Manager w firmie Grinn.

Grinn zwiększa też zatrudnienie. W lipcu zeszłego roku, gdy spółka przeniosła się do nowej, większej siedziby, pracowało w niej 25 osób. Dzisiaj ta liczba wynosi 30, a rekrutacja na kolejne stanowiska już trwa.


Foto: © Grinn

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2