reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photographerlondon dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

TOP 10 światowych EMS – komentarz

Jak co roku Manufacturing Market Insider (MMI) ogłosiło listę największych światowych dostawców usług montażu elektroniki. Rok 2015 to czas umiarkowanego wzrostu dla firm EMS.

Łączne przychody TOP 50 firm EMS wzrosły o 3,2% r/r i wyniosły 273 mld USD, czyli o 8 mld USD więcej niż w roku 2014. Obroty poszczególnych firm zmieniały się w różnym stopniu: najwyższy odnotowany wzrost przychodów to +274%, natomiast największy spadek wyniósł 31%. Jak podkreśla MMI, dostanie się do rankingu było trudniejsze niż rok temu i wymagało wyższych przychodów. Przyjrzyjmy się jeszcze raz pierwszej 10 firm EMS i sprawdźmy, skąd pochodzą. Od razu można zauważyć, że żadna z tych firm nie pochodzi z Europy.
  1. Hon Hai Precision Industry (Foxconn) - Tajwan
  2. Pegatron - Tajwan
  3. Flextronics – Singapur
  4. Jabil – Stany Zjednoczone
  5. Sanmina – Stany Zjednoczone
  6. Celestica - Kanada
  7. New Kinpo Group - Tajwan
  8. Wistron - Tajwan
  9. Universal Scientific Industrial Co., Ltd. (USI) - Chiny
  10. Plexus – Stany Zjednoczone
W rankingu jest tylko jedna zmiana w porównaniu z rokiem 2014. Należy bowiem odnotować, że New Kingpo Group w zeszłym roku było na miejscu 5, a teraz spadło na miejsce 7. Poza tym przesunięciem, dzięki któremu Sanmina i Celestica awansują o jedno miejsce w górę, nie ma zmian. Manufacturing Market Insider przygotowało listę 50 największych światowych dostawców usług EMS na podstawie przychodów za rok 2015 podawanych w dolarach amerykańskich. Ranking został opublikowany w marcowej edycji MMI.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama