reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© binoculars_andres Przemysł elektroniczny | 07 kwietnia 2016

Foxconn po przejęciu Sharpa postawi na OLED-y

Według Digitimes Research, Foxconn przejmując udziały w Sharpie, skoncentruje się na rozwoju technologii OLED.
Około 3,42 mld USD zapłaci Foxconn za nabycie 66% udziałów w firmie Sharp. Wygląda na to, że główną motywacją tajwańskiego producenta elektroniki przy tej transakcji były plany rozwoju technologii OLED. Foxconn zamierza inwestować w produkcję małych ekranów, przeznaczonych do smartfonów, która ma ruszyć w 2018 roku. Kolejnym krokiem będzie wytwarzanie średnich paneli OLED, montowanych w takich urządzeniach jak tablety, notebooki i telewizory – rozpoczęcie masowej produkcji planowane jest na 2021 rok. Foxconn w 2021 roku ma dostarczać 3 mln ekranów do notebooków i tabletów, a w roku 2025 wolumen produkcji ma sięgnąć 10,4 mln sztuk. Jeśli chodzi o wyświetlacze OLED do telewizorów: w 2021 roku Foxconn ma wytwarzać 252 tys. sztuk, a cztery lata później produkcja ma wzrosnąć do 7,2 mln sztuk.

Digitimes Research przypomina także, że Sharp mocno postawił na badania nad technologią IGZO. Foxconn najprawdopodobniej zamierza wdrożyć tę właśnie technologię do produkcji wyświetlaczy OLED. Wyświetlacze IGZO (akronim pochodzący od słów: indium, gallium, zinc, oxide czyli ind, gal, cynk i tlenek) charakteryzują się niższym poborem energii oraz precyzyjniejszą reakcją na dotyk.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2