reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey utemov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 kwietnia 2016

Nokia zapowiada zwolnienia

Fińska spółka poinformowała, że w związku z przejęciem firmy Alcatel-Lucent planowane są redukcje etatów.
Pracę mają stracić tysiące osób, ale Nokia nie podała, ile dokładnie pracowników otrzyma wypowiedzenia. - Redukcje planowane są głównie w obszarach, które się na siebie nakładają, na przykład w dziale badań i rozwoju, działach regionalnych i sprzedaży czy stanowiskach kierowniczych – poinformowała Nokia w dzisiejszym komunikacie. Cięcia etatów potrwają do końca 2018 roku.

Według informacji Reutersa, Nokia zamierza zwolnić 1,4 tys. osób w Niemczech, 1,3 tys. osób w Finlandii oraz 400 osób we Francji, gdzie jednocześnie utworzy 500 etatów w dziale B+R, zgodnie z obietnicą złożoną francuskiemu rządowi w zeszłym roku.

Nokia po przejęciu firmy Alcatel-Lucent dąży do celu, by osiągnąć oszczędności na poziomie 900 mln EUR rocznie. Fińska spółka ogłosiła przejęcie Alcatel-Lucent w kwietniu ubiegłego roku. Wartość transakcji to 15,6 mld EUR

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1