reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 06 kwietnia 2016

Intel przejmuje Yogitech

Intel poinformował o zakupie włoskiej spółki Yogitech, której rozwiązania poprawiają bezpieczeństwo internetu rzeczy.
Yogitech dba o poprawę bezpieczeństwa internetu rzeczy na najniższym poziomie, zajmuje się bowiem układami scalonymi i współpracuje bezpośrednio z producentami chipów, takimi jak Infineon. I chociaż bezpieczeństwo funkcjonalne nie jest może najgorętszą kwestią, gdy mówimy na przykład o samochodach autonomicznych, lecz ta właśnie kwestia jest niezwykle istotna. Yogitech oraz podobne do niej firmy pracują nad tym, by procesory zapewniające działanie systemów IoT funkcjonowały tak jak powinny, a gdy coś pójdzie nie tak, natychmiast wysyłane było powiadomienie.

- To przejęcie pomoże umocnić naszą pozycję w aplikacjach typu ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), robotach i autonomicznych samochodach, czyli w branży motoryzacyjnej, przemysłowej i innych, które wdrażają systemy IoT wymagające zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz wysokiej wydajności – informuje Intel. Według szacunków Intela, do 2020 roku 30% segmentów rynku IoT będzie wymagało zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonalnego.

To pierwsze przejęcie Intela we Włoszech, warunki finansowe nie zostały podane do wiadomości publicznej. Yogitech powstał w 2000 roku. Załoga włoskiej firmy dołączy do działu internetu rzeczy Intela.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1