reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© husarion_robocore Przemysł elektroniczny | 06 kwietnia 2016

Husarion z nowym inwestorem

Husarion to krakowski start-up, który stworzył RoboCORE – serce robota, czyli platformę umożliwiającą konstruowanie robotów w prosty sposób.

Krakowski fundusz inwestycyjny KPD Investment objął kolejna rundę finasowania w wyinkubowanej w Funduszu Zalążkowym Krakowskiego Parku Technologicznego spółce technologicznej Husarion. Założycielami spółki Husarion są dwaj absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej: Radosław Jarema i Dominik Nowak, którzy ponad dwa lata temu stworzyli prototyp sterownika oraz oprogramowanie pozwalające w szybki sposób budować roboty. Na inwestycję w projekt zdecydował się Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego. Za środki funduszu prototypy zostały rozwinięte, powstała spółka w Stanach Zjednoczonych i na największym na świecie serwisie crowdfundingowym Kickstarter przeprowadzono z sukcesem zbiórkę środków na budowę RoboCORE, czyli serca dla robotów. Po kampanii uruchomiono produkcję seryjną, a produkty trafiły już do kilkuset odbiorców z całego świata.
Husarion rozwija platformę deweloperską do tworzenia połączonych z internetem urządzeń z obszaru automatyki i robotyki. Dzięki stworzonemu oprogramowaniu oraz modułom sprzętowym, skraca się proces tworzenia i wdrażania na rynek urządzeń mechatronicznych, co przekłada się na duże oszczędności dla firm budujących urządzenia z obszarów automatyki domowej, przemysłowej, robotów mobilnych, robotów do teleobecności i innych.
Oferta HUSARION-a skierowana jest zarówno dla uczelni wyższych, amatorów budujących roboty na własne potrzeby, jak i do firm, które bazując na gotowych rozwiązaniach mogą znacznie przyspieszyć konstruowanie różnorakich urządzeń mechatronicznych o zaawansowanych funkcjach oczekiwanych przez ich klientów. Także Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zamówił do swoich laboratoriów sterowniki RoboCORE i już od ubiegłego roku studenci robotyki realizują swoje projekty w oparciu o produkty skonstruowane przez firmę starszych kolegów. W przyszłość robotyki uwierzyli także prywatni inwestorzy - w ostatnim czasie w spółkę , zainwestował krakowski, prywatny fundusz inwestycyjny KPD Investment. - Już od czasu kampanii na Kickstarterze, notowaliśmy znaczne zainteresowanie inwestorów venture oraz aniołów biznesu. Zdecydowaliśmy się na współpracę z KPD ponieważ oprócz - co oczywiste - środków finansowych, możemy liczyć na doświadczenie osób prowadzących ten fundusz we wprowadzaniu produktów na globalne rynki. Obecną rundę inwestycyjną przeznaczamy na opracowanie i komercjalizację nowych produktów, kolejną emisję będziemy już plasować w Stanach Zjednoczonych – mówi Dominik Nowak z HUSARION-a. KPD jak dotychczas koncentruje się na inwestycjach w obszarze IoT, SaaS, mobility. Zainwestował już m.in. w Woolet, Swimmo i Sher.ly (ten ostatni projekt to również koinwestycja z innymi funduszami venture capital w spółkę wyinkubowaną w Krakowskim Parku Technologicznym). - Szukamy projektów posiadających przewagi produktowe, rynkowe i technologiczne, a przez to tworzących mocne bariery wejścia dla konkurencji. Doceniamy także zaangażowane i zmotywowane zespoły gotowe poświęcić się przedsięwzięciu - mówi Dariusz Grądek, prezes KPD Investment. Husarion jest jedną z ponad dwudziestu spółek wyinkubowanych przez Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego, a dziesiątą, która zyskała inwestycję prywatnych inwestorów venture capital. Źródło: FZ KPT
reklama
reklama
January 26 2021 10:57 V18.15.16-1