reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© husarion_robocore Przemysł elektroniczny | 06 kwietnia 2016

Husarion z nowym inwestorem

Husarion to krakowski start-up, który stworzył RoboCORE – serce robota, czyli platformę umożliwiającą konstruowanie robotów w prosty sposób.
Krakowski fundusz inwestycyjny KPD Investment objął kolejna rundę finasowania w wyinkubowanej w Funduszu Zalążkowym Krakowskiego Parku Technologicznego spółce technologicznej Husarion.

Założycielami spółki Husarion są dwaj absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej: Radosław Jarema i Dominik Nowak, którzy ponad dwa lata temu stworzyli prototyp sterownika oraz oprogramowanie pozwalające w szybki sposób budować roboty. Na inwestycję w projekt zdecydował się Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego. Za środki funduszu prototypy zostały rozwinięte, powstała spółka w Stanach Zjednoczonych i na największym na świecie serwisie crowdfundingowym Kickstarter przeprowadzono z sukcesem zbiórkę środków na budowę RoboCORE, czyli serca dla robotów. Po kampanii uruchomiono produkcję seryjną, a produkty trafiły już do kilkuset odbiorców z całego świata.
Husarion rozwija platformę deweloperską do tworzenia połączonych z internetem urządzeń z obszaru automatyki i robotyki. Dzięki stworzonemu oprogramowaniu oraz modułom sprzętowym, skraca się proces tworzenia i wdrażania na rynek urządzeń mechatronicznych, co przekłada się na duże oszczędności dla firm budujących urządzenia z obszarów automatyki domowej, przemysłowej, robotów mobilnych, robotów do teleobecności i innych.

Oferta HUSARION-a skierowana jest zarówno dla uczelni wyższych, amatorów budujących roboty na własne potrzeby, jak i do firm, które bazując na gotowych rozwiązaniach mogą znacznie przyspieszyć konstruowanie różnorakich urządzeń mechatronicznych o zaawansowanych funkcjach oczekiwanych przez ich klientów. Także Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zamówił do swoich laboratoriów sterowniki RoboCORE i już od ubiegłego roku studenci robotyki realizują swoje projekty w oparciu o produkty skonstruowane przez firmę starszych kolegów.

W przyszłość robotyki uwierzyli także prywatni inwestorzy - w ostatnim czasie w spółkę , zainwestował krakowski, prywatny fundusz inwestycyjny KPD Investment. - Już od czasu kampanii na Kickstarterze, notowaliśmy znaczne zainteresowanie inwestorów venture oraz aniołów biznesu. Zdecydowaliśmy się na współpracę z KPD ponieważ oprócz - co oczywiste - środków finansowych, możemy liczyć na doświadczenie osób prowadzących ten fundusz we wprowadzaniu produktów na globalne rynki. Obecną rundę inwestycyjną przeznaczamy na opracowanie i komercjalizację nowych produktów, kolejną emisję będziemy już plasować w Stanach Zjednoczonych – mówi Dominik Nowak z HUSARION-a.

KPD jak dotychczas koncentruje się na inwestycjach w obszarze IoT, SaaS, mobility. Zainwestował już m.in. w Woolet, Swimmo i Sher.ly (ten ostatni projekt to również koinwestycja z innymi funduszami venture capital w spółkę wyinkubowaną w Krakowskim Parku Technologicznym). - Szukamy projektów posiadających przewagi produktowe, rynkowe i technologiczne, a przez to tworzących mocne bariery wejścia dla konkurencji. Doceniamy także zaangażowane i zmotywowane zespoły gotowe poświęcić się przedsięwzięciu - mówi Dariusz Grądek, prezes KPD Investment.

Husarion jest jedną z ponad dwudziestu spółek wyinkubowanych przez Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego, a dziesiątą, która zyskała inwestycję prywatnych inwestorów venture capital.

Źródło: FZ KPT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2