reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rob hill dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 kwietnia 2016

Marco zainwestuje 60 mln PLN w strefie

Gliwicka firma kupiła prawie 3,5 ha w Katowickiej SSE i wybuduje kampus, w którego skład wejdzie między innymi nowa hala produkcyjna oraz centrum badań i rozwoju.
- Niespełna półtora roku po oddaniu do użytku obecnej siedziby, przygotowujemy się do kolejnej dużej inwestycji – informuje firma w komunikacie. W marcu spółka podpisała akt notarialny zakupu działki inwestycyjnej o powierzchni 3,46 hektara i wartości ponad 6,3 mln. PLN.

Działka bezpośrednio sąsiaduje z terenem, na którym usytuowana jest obecna siedziba firmy. Na nowym terenie kosztem ponad 60 mln zł powstanie kampus Marco – za tę kwotę rozbudowana zostanie istniejąca infrastruktura – powstanie kolejna hala produkcyjna oraz magazyn, a także powierzchnie biurowe. Ponadto w planach jest budowa Centrum Projektowania Produktów i Usług, Centrum Badawczo-Rozwojowego z nowoczesnym laboratorium,
To kolejny przełomowy krok w historii naszej firmy. Od kilkunastu lat bacznie przyglądamy się światu, jego potrzebom i problemom. Czujemy, że jesteśmy gotowi się z nimi zmierzyć. Kampus, który tu powstanie będzie miejscem, w którym będziemy te problemy wnikliwie badać, analizować i projektować dla nich rozwiązania. Z kolei Centrum Edukacji i Biznesu będzie miejscem, w którym prowadzony od ubiegłego roku projekt Marco Business School będzie konsekwentnie kontynuowany i rozwijany, czego efektem – taką mamy nadzieję – będzie nowe pokolenie przedsiębiorców – innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie – mówi Marek Śliboda prezes zarządu Marco sp. z o.o.
Centrum Edukacji, w którym kształcone będzie nowe pokolenie odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorców i menedżerów, a także wysokiej jakości infrastruktura pracownicza w postaci restauracji oraz przedszkola dla dzieci pracowników.

Zgodnie z planem prace nad budową ruszyć mają z początkiem 2018 roku, a zakończyć w roku 2020. Nowa inwestycja oznacza stworzenie ponad stu nowych miejsc pracy, głównie dla wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej, ale także dla pracowników produkcyjnych i administracyjnych.

Firma Marco powstała w 2000 roku i od początku swego istnienia dostarcza drobne komponenty dla elektroniki, automotive, automatyki, branży lotniczej i zbrojeniowej

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1