reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© verticalarray dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 kwietnia 2016

CEZAMAT uczestnikiem projektu PRIME

Projekt PRIME w którym od kwietnia bierze udział CEZAMAT wraz z zagranicznymi partnerami z Francji, Niemiec, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, ma za zadanie stworzyć niskomocową platformę technologiczną.
Platforma opracowana w ramach programu PRIME (Ultra-Low Power Technologies and Memory Architectures for IoT) ma służyć przyszłym systemom IoT. Systemy i urządzenia, komunikujące się w ramach systemu IoT będą musiały być zoptymalizowane pod względem kosztów oraz znacznie obniżonej pobieranej mocy w porównaniu do dzisiejszych rozwiązań. Nowe wschodzące technologie pamięci nieulotnych (takie jak STT RAM czy Resistive RAM) wydają się obiecującą alternatywą dla bieżących wbudowanych pamięci Flash oraz e-DRAM. Projekt ma na celu zbadanie i walidację innowacyjnych technologii pamięci niskomocowych poprzez budowę i demonstrację możliwości głównych komponentów architektury IoT.

CEZAMAT wraz z ST Microelectronics Crolles zbada, określi i usprawni architekturę oraz oprogramowanie węzła bezprzewodowej sieci czujników niskomocowych. Ponadto będzie brał udział w przygotowaniu demonstratora, który będzie zintegrowany z wybranymi pamięciami nieulotnymi, pokazując ich wydajność i funkcjonalność.

CEZAMAT PW Sp. z o.o., jako członek zespołu projektowego otrzymała dofinansowanie w ramach międzynarodowego konkursu organizowanego w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia ECSEL (Electronic Components and Systems for European Leadership). Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu: mikro oraz nanoelektroniki; zintegrowanych systemów inteligentnych; oprogramowania dla cybersystemów. Celem inicjatywy ECSEL JU jest m. in.: przyczynienie się do silnego rozwoju przemysłu elektronicznego w Unii Europejskiej; zapewnienie dostępności komponentów i systemów elektronicznych dla kluczowych rynków, utrzymanie Europy w czołówce rozwoju technologii, wypełnienie luki pomiędzy badaniami a eksploatacją, wzmocnienie możliwości innowacyjnych i tworzenie zatrudnienia oraz wzrostu gospodarczego w UE.

Źródło: CEZAMAT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1