reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© yury asotov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 kwietnia 2016

Rynek smartfonów wzrośnie tylko o 7%

Rok 2016 przyniesie najmniejszy w historii wzrost sprzedaży smartfonów – prognozuje firma analityczna Gartner.
- Zakończyła się era dwucyfrowych wzrostów na globalnym rynku smartfonów – mówi Ranjit Atwal dyrektor badań w firmie Gartner. Gartner prognozuje, że w 2016 roku sprzedaż smartfonów wyniesie 1,5 mld sztuk, czyli o 7% więcej niż w roku poprzednim. Liczba wszystkich telefonów komórkowych, które znajdą nabywców w 2016 roku wyniesie 1,9 mld sztuk. - Historycznie pogarszająca się sytuacja ekonomiczna miała niewielki wpływ na sprzedaż smartfonów, ale to już przeszłość – dodaje Ranjit Atwal, według którego tę sytuację będzie dobrze widać na rynkach chińskim i Ameryki Północnej, gdzie wzrost sprzedaży będzie wynosił odpowiednio 0,7% i 0,4%. I chociaż na rynkach wschodzących popyt nadal będzie rósł, to nie tak szybko jak dotychczas.

Garnter prognozuje sprzedaż różnych grup urządzeń w latach 2015-2018, co przedstawione jest w poniższej tabeli.Źródło: © Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1