reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Autosan Przemysł elektroniczny | 31 marca 2016

Autosan już z nowym właścicielem

Sanocka fabryka autobusów od wczoraj ma nowego właściciela: spółkę przejęły należące do polskiej grupy zbrojeniowej PIT-RADWAR oraz Huta Stalowa-Wola.
Autosan znajdował się w stanie upadłości likwidacyjnej od jesieni 2013 roku, ale firma nie zaprzestała działalności. Autosan wielokrotnie był wystawiany na sprzedaż, lecz dopiero po piątym przetargu zadecydowano o sprzedaży spółki z wolnej ręki. Nabywcą zostało konsorcjum składające się z firm PIT-RADWAR oraz Huta Stalowa Wola (PIT-RADWAR jako lider). Cena sprzedaży to 17,3 mln PLN. Autosan zatrudnia ponad 300 osób.

Nowi właściciele zamierzają kontynuować produkcję autobusów i poszerzyć część produkcji dla wojska. - Przejęcie fabryki przez (...) inwestora to zapowiedź kontynuacji produkcji autobusów i rozwój tej gałęzi działalności, to wprowadzenie do produkcji nowych wyrobów i technologii na miarę dzisiejszych potrzeb, to przejęcie przez nabywcę załogi na zasadzie art. 23´ kp według stanu zatrudnienia na dzień przeniesienia własności – pisał jeszcze w lutym syndyk Autosanu Ludwik Noworolski, zapowiadając podpisanie umowy przejęcia, które miało się odbyć do końca marca.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1