reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Autosan Przemysł elektroniczny | 31 marca 2016

Autosan już z nowym właścicielem

Sanocka fabryka autobusów od wczoraj ma nowego właściciela: spółkę przejęły należące do polskiej grupy zbrojeniowej PIT-RADWAR oraz Huta Stalowa-Wola.
Autosan znajdował się w stanie upadłości likwidacyjnej od jesieni 2013 roku, ale firma nie zaprzestała działalności. Autosan wielokrotnie był wystawiany na sprzedaż, lecz dopiero po piątym przetargu zadecydowano o sprzedaży spółki z wolnej ręki. Nabywcą zostało konsorcjum składające się z firm PIT-RADWAR oraz Huta Stalowa Wola (PIT-RADWAR jako lider). Cena sprzedaży to 17,3 mln PLN. Autosan zatrudnia ponad 300 osób.

Nowi właściciele zamierzają kontynuować produkcję autobusów i poszerzyć część produkcji dla wojska. - Przejęcie fabryki przez (...) inwestora to zapowiedź kontynuacji produkcji autobusów i rozwój tej gałęzi działalności, to wprowadzenie do produkcji nowych wyrobów i technologii na miarę dzisiejszych potrzeb, to przejęcie przez nabywcę załogi na zasadzie art. 23´ kp według stanu zatrudnienia na dzień przeniesienia własności – pisał jeszcze w lutym syndyk Autosanu Ludwik Noworolski, zapowiadając podpisanie umowy przejęcia, które miało się odbyć do końca marca.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2