reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 marca 2016

Foxconn – Sharp: stało się!

Jest oficjalna informacja: tajwański Foxconn kupi udziały w Sharpie i zapłaci 389 mld JPY (około 3,5 mld USD), czyli o 100 mld JPY (890 mln USD) mniej niż wynosiła oferta początkowa.
Po zapowiedziach i długim okresie niepewności wreszcie zapadła oficjalna decyzja: Foxconn Technology Group wraz z powiązanymi spółkami przejmie dwie trzecie akcji w firmie Sharp, płacąc 88 JPY za sztukę. Przez chwilę można było się nawet obawiać zerwania umowy ze względu na nieuregulowane zobowiązania finansowe Sharpa, które pozwoliły na wynegocjowanie niższej ceny niż planowano początkowo.

Rywalem Foxconnu był japoński fundusz Innovation Network Corp. i gdyby Sharp przyjął tę właśnie ofertę, pozwoliłoby to na zatrzymanie technologii w Japonii i bliższą współpracę z krajowymi spółkami. Zadecydowano jednak inaczej i będzie to największe przejęcie w japońskim sektorze technologicznym dokonane przez zagraniczną firmę.

Dzięki przejęciu Sharpa, Foxconn stanie się właścicielem linii produkcyjnych, na których powstają ekrany OLED do smartfonów i telewizorów, co pomoże w skuteczniejszym konkurowaniu z południowokoreańskimi rywalami.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2