reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rainer plendl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 marca 2016

TSMC za 3 mld USD wybuduje fabrykę w Chinach

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company podpisała umowę z władzami chińskiego miasata Nanjing dotyczącą inwestycji firmy w nową fabrykę półprzewodników.
TSMC przeznaczy 3 mld USD na nową fabrykę, której moce produkcyjne mają wynieść 20 tys. 12-calowych wafli krzemowych miesięcznie. Zakład, który powstanie w Pukou Economic Development Zone ma rozpocząć produkcję układów wykonanych w 16 nm procesie technologicznym w drugiej połowie 2018 roku. W nowym obiekcie TSMC będzie się również mieścić centrum projektowe.

Inwestycja odzwierciedla rosnącą rolę Chin na rynku półprzewodników. Dzięki nowej fabryce TSMC zamierza zacieśnić współpracę z chińskimi klientami oraz zwiększyć swoje zaangażowanie w tym kraju.

TSMC rozpoczęło masową produkcję w 16 nm w 2015 roku, a w 2016 roku firma będzie odpowiadać za ponad połowę globalnej produkcji układów powstających w 14/16 nm – pisze TSMC w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1