reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rainer plendl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 marca 2016

TSMC za 3 mld USD wybuduje fabrykę w Chinach

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company podpisała umowę z władzami chińskiego miasata Nanjing dotyczącą inwestycji firmy w nową fabrykę półprzewodników.
TSMC przeznaczy 3 mld USD na nową fabrykę, której moce produkcyjne mają wynieść 20 tys. 12-calowych wafli krzemowych miesięcznie. Zakład, który powstanie w Pukou Economic Development Zone ma rozpocząć produkcję układów wykonanych w 16 nm procesie technologicznym w drugiej połowie 2018 roku. W nowym obiekcie TSMC będzie się również mieścić centrum projektowe.

Inwestycja odzwierciedla rosnącą rolę Chin na rynku półprzewodników. Dzięki nowej fabryce TSMC zamierza zacieśnić współpracę z chińskimi klientami oraz zwiększyć swoje zaangażowanie w tym kraju.

TSMC rozpoczęło masową produkcję w 16 nm w 2015 roku, a w 2016 roku firma będzie odpowiadać za ponad połowę globalnej produkcji układów powstających w 14/16 nm – pisze TSMC w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2