reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wrangler dreamstime.com Rynki | 30 marca 2016

Rynek biometryczny w ciągu kilku lat pójdzie w górę o 118%

Według prognoz ABI Research, wartość światowego rynku biometrycznego do 2021 roku osiągnie wartość ponad 30 mld USD, czyli wzrośnie o 118% w porównaniu z rokiem 2015.
Bodziec do szybkiego rozwoju daje elektronika konsumencka, w szczególności smartfony, w których coraz częściej stosowane są takie komponenty jak czytniki linii papilarnych. Sprzedaż akurat tych elementów sięgnie 2 mld sztuk w 2021 roku (średni roczny wzrost wyniesie 40%).

Konsumenci coraz częściej ufają biometrycznemu uwierzytelnianiu, poszukując bezpieczeństwa, wygody i personalizacji na różnych poziomach – mówi Dimitrios Pavlaki, analityk ABI Research. Według Palakiego, na rozwój rynku biometrycznego będzie miał także wpływ zyskujący na popularności monitoring, w którym coraz powszechniej będą stosowane kamery IP (sieciowe).

Geograficznie największy udział w rynku biometrycznym będą miały Ameryka Północna oraz region Azji i Pacyfiku. Natomiast boomu jeśli chodzi o wdrożenia rozwiązań biometrycznych możemy się spodziewać w Ameryce Łacińskiej oraz na Bliskim Wschodzie. Mowa tu przede wszystkim o sektorze bankowym i finansowym, bezpieczeństwa oraz o programach rządowych. Zarówno Europa jak i Bliski Wschód będą także coraz bardziej zainteresowane technikami umożliwiającymi identyfikację, czy to dzięki rozpoznawaniu twarzy lub układu żył w dłoni czy skanowaniu tęczówki oka. Takie rozwiązania można wdrażać w elektronice użytkowej, bankomatach czy kartach płatniczych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2