reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Przemysł elektroniczny | 21 marca 2016

Fabryka Volkswagena we Wrześni już na ukończeniu

Zakład Volkswagen Crafter w Białężycach pod Wrześnią jest już w 80 procentach gotowy, a w październiku rozpocznie się produkcja seryjna aut.
- Obecnie trwa wyposażanie całej fabryki w urządzenia produkcyjne –mówi Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań. - Mamy już dokonane pierwsze odbiory techniczne, a personel zakładu, prawie 1300 osób, przechodzi szkolenia. Pracownicy, zgodnie z planem przeprowadzili się z tymczasowych kontenerów do docelowych biur. Na ukończeniu jest budowa parkingów i wewnętrznych dróg dojazdowych. Wszystko przebiega zgodnie z planem.

18 marca minęły dokładnie dwa lata od momentu ogłoszenia decyzji o lokalizacji nowej fabryki samochodów użytkowych marki Volkswagen. To właśnie stąd wyjeżdżać będzie model Crafter w kilkudziesięciu wariantach, dostosowanych do potrzeb klientów z całego świata - pisze spółka w komunikacie.

- Na uwagę zasługuje również fakt, że pod budowę fabryki zakupiono grunt o powierzchni 220 hektarów. Na chwilę obecną fabryka zajmuje tylko połowę tego obszaru. Mamy więc bardzo dużo miejsca na ewentualną rozbudowę w przyszłości, co pokazuje nadzieje i oczekiwania jakie łączymy z tym obiektem – mówi Ralf Nitzschke, szef fabryki we Wrześni.

Trwa proces rekrutacji na stanowiska produkcyjne i specjalistyczne. - Szukamy operatorów maszyn i urządzeń, blacharzy i lakierników natryskowych. Mamy duże zapotrzebowanie na specjalistów od finansów, szczególnie controllingu i rachunkowości, a także specjalistów z zakresu optymalizacji procesów produkcyjnych oraz zarządzania częściami zakupowymi. W związku z wysoką automatyzacją nowego zakładu we Wrześni poszukujemy także automatyków do działu utrzymania ruchu – wymienia Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych Volkswagen Poznań.

Docelowo praca w fabryce Volkswagen Crafter będzie się odbywała na trzy zmiany, a zatrudnienie znajdzie tam 3000 pracowników. Produkowanych będzie 17 samochodów na godzinę, czyli 380 na dobę. Szacowany roczny wolumen produkcyjny wynosi nawet 100 000 nowych aut.

Źródło: Volkswagen
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 05 2018 15:01 V11.10.4-2