reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 marca 2016

Canon kupi biznes sprzętu medycznego Toshiby

Decyzja zapadła: biznes urządzeń medycznych Toshiby przejdzie na właśność firmy Canon. Wartość transakcji to 5,9 mld USD.
Decyzja o sprzedaży to element planu restrukturyzacyjnego, który podjęła Toshiba, by poradzić sobie ze skutkami skandalu finansowego – firma przez kilka lat zawyżała swoje wyniki.

Toshiba Medical Systems Corporation (TMSC) stanie się więc spółką zależną Canona, który właśnie w sektorze medycznym widzi perspektywy na duży wzrost. Canon podkreśla dobrą pozycję rynkową firmy TMSC, która oferuje aparty RTG, tomografy, ultrasonografy, aparaty do rezonansu magnetycznego i wiele innych.

Jak informuje Reuters, dzięki tej sprzedaży, Toshiba nie będzie musiała starać się o pożyczkę w wysokości 1,8 mld USD, której miałyby udzielić koncernowi japońskie banki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2