reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 marca 2016

Canon kupi biznes sprzętu medycznego Toshiby

Decyzja zapadła: biznes urządzeń medycznych Toshiby przejdzie na właśność firmy Canon. Wartość transakcji to 5,9 mld USD.
Decyzja o sprzedaży to element planu restrukturyzacyjnego, który podjęła Toshiba, by poradzić sobie ze skutkami skandalu finansowego – firma przez kilka lat zawyżała swoje wyniki.

Toshiba Medical Systems Corporation (TMSC) stanie się więc spółką zależną Canona, który właśnie w sektorze medycznym widzi perspektywy na duży wzrost. Canon podkreśla dobrą pozycję rynkową firmy TMSC, która oferuje aparty RTG, tomografy, ultrasonografy, aparaty do rezonansu magnetycznego i wiele innych.

Jak informuje Reuters, dzięki tej sprzedaży, Toshiba nie będzie musiała starać się o pożyczkę w wysokości 1,8 mld USD, której miałyby udzielić koncernowi japońskie banki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1