reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mpanch dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 marca 2016

TSMC i MediaTek będą razem pracować nad rozwiązaniami IoT

Firmy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company oraz MediaTek nawiązały długofalową współpracę, której celem jest tworzenie rozwiązań z obszaru internetu rzeczy oraz elektroniki do noszenia.
Produkty, które powstaną w wyniku współpracy mają być oparte o niskomocową platformę ULP oferowaną przez TSMC. Nowe rozwiązania pozwolą zatem na oszczędność mocy w urządzeniach elektroniki do noszenia (wearables). Dzięki połączeniu sił firmy zaoferują kompletny ekosystem projektowy, co wpłynie na przyspieszenie wprowadania produktów na rynek.

W styczniu 2016 roku TSMC i MediaTek zaprezentowały już chipset MT2523 przeznaczony do inteligentnych zegarków fitness. Zbudowana w technologii 55 nm ULP, kość SiP (System-in-Package) MT2523 zawiera GPS, Bluetooth Low Energy oraz wyświetlacz z interfejsem MIPI.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2