reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© POLSA Przemysł elektroniczny | 11 marca 2016

POLSA do połowy roku ogłosi strategię

Podany termin powstania polskiego programu kosmicznego związany jest z planowanym na jesień ogłoszeniem Strategii Kosmicznej Unii Europejskiej. Powyższą informację przebiła jednak wiadomość o nowym logo organizacji.
Obecny rok będzie bardzo ważny dla dalszego rozwoju polskiego sektora kosmicznego i administracji publicznej, przed którymi staną dwa nowe kluczowe wyzwania: przygotowanie do Rady Ministerialnej Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w grudniu oraz planowanego na jesień ogłoszenia Strategii Kosmicznej Unii Europejskiej – podkreślał wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podczas Forum Sektora Kosmicznego, które odbyło się 9 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Spotkanie zorganizował Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego, skupiający 40 firm z branży. Celem tego wydarzenia była promocja wiedzy o dotychczasowych osiągnięciach polskiego sektora kosmicznego oraz wskazanie jego możliwych kierunków rozwoju.

- Innowacje wprowadzane w sektorze kosmicznym są wykorzystywane w wielu innych dziedzinach. Znacząco zwiększają ich konkurencyjność i efektywność przedsięwzięć realizowanych w poszczególnych obszarach – powiedział wiceszef resortu.

Jednak jeśli chodzi o Polską Agencję Kosmiczną, to w tym tygodniu dużo więcej szumu zrobiła publikacja nowego logo organizacji. Przypomnijmy najpierw, że POLSA zorganizowała już w ubiegłym roku konkurs na logo, na który nadesłano około 400 propozycji, ale nie wyłoniono wowczas zwycięzcy.

Obecne logo wygląda następująco i, jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach, opinie są podzielone.


POLSA na swoim profilu na portalu społecznościowym tak komentuje nowe logo:© POLSA

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1