reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© juan jose tugores gaspar dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Comarch ogłasza partnerstwo z Nokią

Firma Comarch nawiązała partnerstwo technologiczne z Nokią w zakresie komunikacji Machine-to-Machine (M2M) i internetu rzeczy (IoT).

Firmy będą współpracować w obszarze platform do zarządzania łącznością oraz usług obejmujących zastosowania wertykalne w kluczowych branżach, opierając się na wszechstronnym doświadczeniu firmy Comarch w zakresie M2M i szerokiej oferty IoT. Platformy będą stanowić dopełnienie istniejącego ekosystemu IoT firmy Nokia, a ich celem będzie ułatwienie tworzenia kompleksowych rozwiązań IoT przeznaczonych dla branży telekomunikacyjnej i innych branż na całym świecie.
– Z dumą przechodzimy na kolejny poziom współpracy pomiędzy Comarchem i Nokią. Szeroki zakres umowy odzwierciedla naszą ogromną inwestycję, której dokonaliśmy w ubiegłym roku w oprogramowanie i sprzęt przeznaczone dla IoT w różnych branżach, np. e-zdrowia, urządzeń energooszczędnych i motoryzacyjnej – powiedział Mariusz Lasek, prezes Comarch Technologies.
– Na świecie powstaje coraz więcej zastosowań IoT. Nokia dysponuje wiedzą i potencjałem innowacyjności służącymi do ustanawiania niezbędnych ekosystemów. Jest przekonana o słuszności otwartej współpracy z partnerami w celu tworzenia przyszłych zastosowań międzybranżowych – powiedział Thorsten Robrecht, dyrektor działu zaawansowanych mobilnych rozwiązań sieciowych w firmie Nokia. Platforma Comarch M2M umożliwia mobilnym operatorom zapewnianie kontrolowanej łączności w międzynarodowych, wielopoziomowych środowiskach obsługiwanych przez wielu operatorów. System ułatwia wprowadzenie oferty M2M dla branż wertykalnych: motoryzacyjnej, elektroniki użytkowej, FMCG, energii i mediów, finansów i bankowości, opieki zdrowotnej, produkcji, usług publicznych, bezpieczeństwa, a także transportu i logistyki. Platformę Comarch M2M wdrożyli najwięksi europejscy operatorzy mobilni, w tym Telekom Austria Group.
reklama
reklama
March 23 2023 15:49 V20.13.12-2
reklama
reklama