reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© juan jose tugores gaspar dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 marca 2016

Comarch ogłasza partnerstwo z Nokią

Firma Comarch nawiązała partnerstwo technologiczne z Nokią w zakresie komunikacji Machine-to-Machine (M2M) i internetu rzeczy (IoT).
Firmy będą współpracować w obszarze platform do zarządzania łącznością oraz usług obejmujących zastosowania wertykalne w kluczowych branżach, opierając się na wszechstronnym doświadczeniu firmy Comarch w zakresie M2M i szerokiej oferty IoT. Platformy będą stanowić dopełnienie istniejącego ekosystemu IoT firmy Nokia, a ich celem będzie ułatwienie tworzenia kompleksowych rozwiązań IoT przeznaczonych dla branży telekomunikacyjnej i innych branż na całym świecie.
– Z dumą przechodzimy na kolejny poziom współpracy pomiędzy Comarchem i Nokią. Szeroki zakres umowy odzwierciedla naszą ogromną inwestycję, której dokonaliśmy w ubiegłym roku w oprogramowanie i sprzęt przeznaczone dla IoT w różnych branżach, np. e-zdrowia, urządzeń energooszczędnych i motoryzacyjnej – powiedział Mariusz Lasek, prezes Comarch Technologies.

– Na świecie powstaje coraz więcej zastosowań IoT. Nokia dysponuje wiedzą i potencjałem innowacyjności służącymi do ustanawiania niezbędnych ekosystemów. Jest przekonana o słuszności otwartej współpracy z partnerami w celu tworzenia przyszłych zastosowań międzybranżowych – powiedział Thorsten Robrecht, dyrektor działu zaawansowanych mobilnych rozwiązań sieciowych w firmie Nokia.

Platforma Comarch M2M umożliwia mobilnym operatorom zapewnianie kontrolowanej łączności w międzynarodowych, wielopoziomowych środowiskach obsługiwanych przez wielu operatorów. System ułatwia wprowadzenie oferty M2M dla branż wertykalnych: motoryzacyjnej, elektroniki użytkowej, FMCG, energii i mediów, finansów i bankowości, opieki zdrowotnej, produkcji, usług publicznych, bezpieczeństwa, a także transportu i logistyki. Platformę Comarch M2M wdrożyli najwięksi europejscy operatorzy mobilni, w tym Telekom Austria Group.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2