reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aleksandr volkov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 marca 2016

Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich częścią światowej ligi robotycznej

Nowością, związaną z zawodami łazików, jest powołanie Rover Challenge Series - ligi najbardziej prestiżowych zawodów robotycznych na świecie.
Celem ligi będzie podnoszenie rangi zawodów, współpraca międzynarodowa w zakresie ich organizacji oraz rozszerzenie idei konkursu na inne kontynenty w najbliższej przyszłości. - W skład serii wejdą europejskie zawody, organizowane w Polsce, ich amerykański odpowiednik – University Rover Challenge oraz mniejsze, zamknięte, krajowe konkursy – mówi organizator ERC 2016 Łukasz Wilczyński z Europejskiej Fundacji Kosmicznej. - Liga zarządzana będzie przez globalną organizację The Mars Society. Wszystkie drużyny, startując w poszczególnych zawodach, będą zbierać punkty w Pucharze Rover Challenge, co pod koniec sezonu pozwoli wyłonić najlepszy zespół na świecie – dodaje Wilczyński.

Obecnie najbardziej znane zawody łazików to University Rover Challenge (URC), które w czerwcu odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Kolejna duża impreza to European Rover Challenge (ERC) – od 2014 roku konkurs ten jest rozgrywany w Polsce. W tym roku zawody dla konstruktorów robotów marsjańskich odbędą się w nowej lokalizacji - Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce, największym i najnowocześniejszym obiekcie tego typu w regionie.

- Cieszymy się, że możemy być gospodarzami ERC 2016, które doskonale wpisuje się w strategię promocji regionu, jako miejsca innowacyjnego i wspierającego rozwój nowych technologii – mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Wydarzenie będzie platformą wymiany doświadczeń między biznesem a nauką, pozwoli na stworzenie społeczności ludzi, otwartych na wyzwania o nieszablonowym sposobie myślenia.

Podczas ERC 2016, które odbędzie się w dniach 10-13 września 2016 r., oprócz zawodów oraz strefy pokazów naukowo-technologicznych, znanych z wcześniejszych edycji, odbędą się również warsztaty mentoringowe dla zawodników i wystawców. Wykłady i zajęcia praktyczne związane będą m.in. z rozwojem technologii, finansowaniem projektów oraz budowaniem wizerunku. Zaprezentowany zostanie także raport specjalny nt. potencjału i kompetencji polskich zespołów startujących w konkursach robotycznych na całym świecie.


© ERC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1