reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladek dreamstime.com Nauka | 08 marca 2016

Polska Agencja Kosmiczna i Politechnika Rzeszowska podpisały umowę o współpracy

Umowa przewiduje m.in. prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych w obszarze technologii kosmicznych i satelitarnych oraz wspólny udział w sektorowych i regionalnych programach europejskich.
Polska Agencja Kosmiczna zamierza również organizować, we współpracy z Politechniką Rzeszowską, cykliczne spotkania informacyjne - seminaria, konferencje, szkolenia - związane z sektorem kosmicznym. Umowę w imieniu stron podpisali: prof. Marek Orkisz, rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz prof. Marek Banaszkiewicz, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej.

Polska Agencja Kosmiczna powstała na mocy ustawy z dnia 26 września 2014 r. Zadaniem Agencji jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez łączenie świata biznesu i nauki oraz świadczenie pomocy rodzimym przedsiębiorcom w pozyskiwaniu funduszy z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Ważnym aspektem działań Agencji jest działanie na rzecz rozwoju technik satelitarnych, znajdujących zastosowanie na co dzień w naszym życiu w komunikacji, nawigacji, monitoringu środowiska czy prognozowaniu pogody. Priorytetowym zadaniem Polskiej Agencji Kosmicznej jest dbałość o bezpieczeństwo państwa i jego obywateli oraz zwiększenie polskiego potencjału obronnego poprzez wykorzystanie systemów satelitarnych.
Źródło: Politechnika Rzeszowska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2