reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladek dreamstime.com Nauka | 08 marca 2016

Polska Agencja Kosmiczna i Politechnika Rzeszowska podpisały umowę o współpracy

Umowa przewiduje m.in. prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych w obszarze technologii kosmicznych i satelitarnych oraz wspólny udział w sektorowych i regionalnych programach europejskich.
Polska Agencja Kosmiczna zamierza również organizować, we współpracy z Politechniką Rzeszowską, cykliczne spotkania informacyjne - seminaria, konferencje, szkolenia - związane z sektorem kosmicznym. Umowę w imieniu stron podpisali: prof. Marek Orkisz, rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz prof. Marek Banaszkiewicz, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej.

Polska Agencja Kosmiczna powstała na mocy ustawy z dnia 26 września 2014 r. Zadaniem Agencji jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez łączenie świata biznesu i nauki oraz świadczenie pomocy rodzimym przedsiębiorcom w pozyskiwaniu funduszy z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Ważnym aspektem działań Agencji jest działanie na rzecz rozwoju technik satelitarnych, znajdujących zastosowanie na co dzień w naszym życiu w komunikacji, nawigacji, monitoringu środowiska czy prognozowaniu pogody. Priorytetowym zadaniem Polskiej Agencji Kosmicznej jest dbałość o bezpieczeństwo państwa i jego obywateli oraz zwiększenie polskiego potencjału obronnego poprzez wykorzystanie systemów satelitarnych.
Źródło: Politechnika Rzeszowska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1