reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olivier26 dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Bosch zatrudni 14 000 pracowników z wyższym wykształceniem

Koncern Bosch planuje w tym roku zatrudnić na całym świecie około 14 000 absolwentów szkół wyższych, w tym rosnącą liczbę specjalistów w dziedzinie oprogramowania. Nowe etaty powstaną także w Polsce.

– Pod wpływem rozwoju koncepcji Internetu rzeczy (IoT) i postępującej integracji w sieci, zmienia się specyfika działalności firmy Bosch, a tym samym zapotrzebowanie na pracowników. Bosch staje się pracodawcą, który cieszy się powodzeniem u wykwalifikowanych kadr z branży oprogramowania oraz IT – wyjaśnia Christoph Kübel, członek zarządu i dyrektor ds. personalnych w spółce Robert Bosch GmbH.
Internet rzeczy (IoT) zmienia zapotrzebowanie na pracowników w wielu obszarach działalności koncernu Bosch. Firma podkreśla, że działa na wszystkich trzech poziomach koncepcji Internetu rzeczy, określanych jako 3S: czujniki (Sensors), oprogramowanie (Software) wykorzystywane w procesie integracji, a równocześnie zajmuje się opracowywaniem nowych usług bazujących na integracji (Services).
Niemal co drugie stanowisko, na które obecnie rekrutuje koncern, ma związek z branżą IT lub oprogramowania. Jest to głównie związane z rosnącym zapotrzebowaniem na programistów systemów IT (np. aplikacji internetowych) lub systemów z wbudowanym oprogramowaniem (np. systemów czujników). Wiele osób zatrudnionych w Bosch pracuje obecnie nad rozwiązaniami dostosowanymi do potrzeb świata zintegrowanego z internetem. Głównym obszarem zatrudnienia specjalistów IT będzie region Azji i Pacyfiku, jednak rekrutacje planowane są w również w Europie. Na przykład w Polsce, gdzie mieści się, zatrudniające blisko 100 osób, Centrum Kompetencyjne IT świadczące usługi dla Grupy Bosch na świecie, trwa obecnie rekrutacja na stanowiska z obszaru SAP, programowania czy aplikacji inżynierskich. Centrum kompetencyjne IT Bosch w Warszawie działa w środowisku New Generation Workplace, wspiera implementacje rozwiązań dla koncepcji internetu rzeczy (IoT) oraz pracuje nad rozwojem aplikacji mobilnych. Wszystko to w międzynarodowym środowisku specjalistów, ekspertów i doświadczonych Project Managerów. Cyfrowa transformacja: studia interdyscyplinarne na topie Celem strategicznym koncernu Bosch jest oferowanie rozwiązań dla zintegrowanej mobilności, zintegrowanej produkcji, zintegrowanych systemów energetycznych oraz zintegrowanych budynków. Dlatego Bosch już od kilku lat rozszerza swoje kompetencje w dziedzinie oprogramowania. Aktualnie zatrudnia ponad 15 000 programistów na całym świecie i widać tutaj trend wzrostowy. Najlepsze szanse na rozpoczęcie kariery w Bosch mają absolwenci takich kierunków, jak elektrotechnika i budowa maszyn lub zarządzanie produkcją, którzy dodatkowo dysponują kompetencjami w zakresie programowania. Poszukiwani są także absolwenci informatyki ekonomicznej i programiści posiadający wiedzę z zakresu techniki motoryzacyjnej lub przemysłowej. Produkty i usługi powstające np. z myślą o zintegrowanym przemyśle wymagają fuzji różnych dziedzin wiedzy. Taka interdyscyplinarność gwarantuje kreatywność przy rozwiązywaniu złożonych problemów. Źródło: Bosch

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama