reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 marca 2016

Rozszerzona rzeczywistość od Intela

Intel przygotowuje urządzenie AR (augmented reality) oparte o technologię RealSense – informuje The Wall Street Journal.
Według informacji The Wall Street Journal, Intel adaptuje kamery działające w technologii RealSense, (czyli kamery, które widzą nie tylko obraz, ale rejestrują także głębię i śledzą ruch) by zastosować je w nowym urządzeniu rozszerzonej rzeczywistości. Największy na świecie producent półprzewodników nawiązał współpracę z firmą IonVR, której celem jest opracowanie gogli AR działających w różnych systemach operacyjnych, wliczając w to Androida oraz iOS. Ale to nie jedyny partner Intela w tej dziedzinie, ponieważ firma kupiła przynajmniej pięć firm zajmujących się technologią AR oraz kooperuje z wieloma innymi. Przykładem może być Recon Instruments kupiony przez Intela w 2015 roku.

Gogle AR mogłyby być pierwszym urządzeniem elektroniki konsumenckiej Intela, ale na razie to nieoficjalne pogłoski, bo firma nie skomentowała tej wiadomości.

Źródło: The Wall Street Journal

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1