reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 marca 2016

Medicalgorithmics: przejęcie w USA zagrożone

Jak informuje Parkiet, transakcja przejęcia spółki Medi-Lynx przez Medicalgorithmics jest zagrożona. Firma opublikowała już oświadczenie w tej sprawie.
Z prawa pierwokupu udziałów amerykańskiej spółki chce skorzystać AMI/Spectocor. AMI/Spectocor zarzuca Medicalgorithmics naruszenie obowiązków informacyjnych.

Medicalgorithmics opublikował dzisiaj następujące oświadczenie:

„Zarząd Medicalgorithmics SA informuje, że spółka w odniesieniu do planowanej transakcji nabycia 75% udziałów w spółce Medi-Lynx dopełniła wszelkich obowiązków informacyjnych, a informacje o postępowaniach sądowych wymienionych w ww. artykułach nie wpływają na chwilę obecną na przebieg realizacji transakcji i nie spełniają w ocenie Spółki kryteriów kwalifikujących te informacje do publikacji w ramach wypełniania obowiązków informacyjnych i stosowania najlepszych praktyk rynkowych.

W opinii zarządu działanie AMI/Spectocor nakierowane jest na opóźnienie i utrudnienie realizacji ww. transakcji oraz wywarcie presji i wpłynięcie na decyzje strategiczne spółki. Ponadto nosi ono znamiona działania nakierowanego na wprowadzenie w błąd kontrahentów, akcjonariuszy i wszystkich interesariuszy Medicalgorithmics”
.

Jesienią zeszłego roku Medicalgorithmics podpisał warunkową umowę kupna 75% udziałów spółki Medi-Lynx Monitoring za 34,1 mln USD. Medi-Lynx Monitoring to partner biznesowy Medicalgorithmics w Stanach Zjednoczonych. Spółka prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego – systemu PocketECG dostarczanego przez polską firmę.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1