reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 marca 2016

Medicalgorithmics: przejęcie w USA zagrożone

Jak informuje Parkiet, transakcja przejęcia spółki Medi-Lynx przez Medicalgorithmics jest zagrożona. Firma opublikowała już oświadczenie w tej sprawie.
Z prawa pierwokupu udziałów amerykańskiej spółki chce skorzystać AMI/Spectocor. AMI/Spectocor zarzuca Medicalgorithmics naruszenie obowiązków informacyjnych.

Medicalgorithmics opublikował dzisiaj następujące oświadczenie:

„Zarząd Medicalgorithmics SA informuje, że spółka w odniesieniu do planowanej transakcji nabycia 75% udziałów w spółce Medi-Lynx dopełniła wszelkich obowiązków informacyjnych, a informacje o postępowaniach sądowych wymienionych w ww. artykułach nie wpływają na chwilę obecną na przebieg realizacji transakcji i nie spełniają w ocenie Spółki kryteriów kwalifikujących te informacje do publikacji w ramach wypełniania obowiązków informacyjnych i stosowania najlepszych praktyk rynkowych.

W opinii zarządu działanie AMI/Spectocor nakierowane jest na opóźnienie i utrudnienie realizacji ww. transakcji oraz wywarcie presji i wpłynięcie na decyzje strategiczne spółki. Ponadto nosi ono znamiona działania nakierowanego na wprowadzenie w błąd kontrahentów, akcjonariuszy i wszystkich interesariuszy Medicalgorithmics”
.

Jesienią zeszłego roku Medicalgorithmics podpisał warunkową umowę kupna 75% udziałów spółki Medi-Lynx Monitoring za 34,1 mln USD. Medi-Lynx Monitoring to partner biznesowy Medicalgorithmics w Stanach Zjednoczonych. Spółka prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego – systemu PocketECG dostarczanego przez polską firmę.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-1