reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ritex Przemysł elektroniczny | 03 marca 2016

Ritex stawia na współpracę z branżą lotniczą

Firma Centrum Intermodal Ritex Transport Spedycja Logistyka dołączyła do grona członków Dolnośląskiego Klastra Lotniczego i stawia na współpracę z branżą lotniczą.
Jest to zgodne z profilem działalności firmy, która planuje inwestować w nowe technologie w logistyce. Ritex zamierza badać praktyczne zastosowanie dronów w logistyce. Do tego celu przedsiębiorstwo zamierza zbudować na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej centrum badawczo-rozwojowe z inkubatorem przedsiębiorczości – czytamy w komunikacie Legnickiej SSE.

– W ubiegłym roku firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie LSSE, w podstrefie Legnickie Pole. To tam chce budować i testować drony, które mają być wykorzystywane do zabezpieczania obiektów oraz usług kurierskich. Obecność w Dolnośląskim Klastrze Lotniczym otwiera przed firmą Ritex możliwość współpracy z takimi światowymi markami jak Becker Avionics Polska, Bergman Engineering i UTC Aerospace Systems, które są partnerami Klastra – mówi Dorota Włoch, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Źródło: LSSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2