reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ritex Przemysł elektroniczny | 03 marca 2016

Ritex stawia na współpracę z branżą lotniczą

Firma Centrum Intermodal Ritex Transport Spedycja Logistyka dołączyła do grona członków Dolnośląskiego Klastra Lotniczego i stawia na współpracę z branżą lotniczą.
Jest to zgodne z profilem działalności firmy, która planuje inwestować w nowe technologie w logistyce. Ritex zamierza badać praktyczne zastosowanie dronów w logistyce. Do tego celu przedsiębiorstwo zamierza zbudować na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej centrum badawczo-rozwojowe z inkubatorem przedsiębiorczości – czytamy w komunikacie Legnickiej SSE.

– W ubiegłym roku firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie LSSE, w podstrefie Legnickie Pole. To tam chce budować i testować drony, które mają być wykorzystywane do zabezpieczania obiektów oraz usług kurierskich. Obecność w Dolnośląskim Klastrze Lotniczym otwiera przed firmą Ritex możliwość współpracy z takimi światowymi markami jak Becker Avionics Polska, Bergman Engineering i UTC Aerospace Systems, które są partnerami Klastra – mówi Dorota Włoch, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Źródło: LSSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2