reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Google Przemysł elektroniczny | 01 marca 2016

Autonomiczny samochód sprawcą wypadku

Google przyznaje, że ponosi odpowiedzialność za wypadek spowodowany przez autonomiczny samochód.
14 lutego na drogach Kaliforni Lexus RX450h – autonomiczny samochód Google’a zderzył się z autobusem. Zdarzenie należy zakwalifikować jako stłuczkę, bo prędkości pojazdów były niewielkie i nikt nie ucierpiał. Niemniej to może być pierwszy taki przypadek, gdy autonomiczny samochód był sprawcą wypadku – trwa postępowanie w sprawie ustalenia przyczyny wypadku.

Samochód Google’a przygotowywał się do skrętu w prawo, ale skrajny prawy pas był zajęty przez worki z piaskiem leżące wokół studzienki kanalizacyjnej. Gdy auto wracało na środkowy pas, zderzyło się z nadjeżdżającym z tyłu autobusem.

Google poinformowało, że dokonano już zmian w oprogramowaniu, by zapobiec tego typu wydarzeniom w przyszlości. Poprawki informują, że większe pojazdy, takie jak autobusy, mają ograniczoną manewrowość.

To 18 stłuczka autonomicznych samochodów Google’a. Wszystkie poprzednie były spowodowane przez innych uczestników ruchu. W listopadzie poprzedniego roku Google informowało, że jego pojazdy w ciągu 6 lat przejechały ponad 3 mln km.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2