reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robwilson39 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 marca 2016

Przemysł lotniczy potrzebuje inżynierów

Branża lotnicza rozwija się zarówno na świecie, jak i w Polsce. Jednym z regionów, w których potrzeba będzie dodatkowych rąk do pracy jest Dolny Śląsk.
W Polsce wpływ na rozwój przemysłu lotniczego mają takie czynniki, jak modernizacja armii, dotacje unijne (ponad 400 mln PLN na lata 2014-2020 na prace nad nowoczesnymi technologiami w tej branży), czy nowe inwestycje, w szczególności w specjalnych strefach ekonomicznych. W zeszłym roku w naszym kraju zainaugurowano także działalność Dolnośląskiego Klastra Lotniczego, którego głównym celem jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą.

To wszystko przekłada się na powstawanie nowych etatów. - Specjaliści Bergman Engineering szacują, że na terenie regionu Polski południowo-zachodniej w najbliższym czasie poszukiwani będą m.in. technolodzy i programiści CNC, metrolodzy (CMM), specjaliści od obróbki elektroerozyjnej oraz robotycy – informuje portal tuwroclaw.com.

Konkretnym przykładem firmy, która inwestuje w Polsce jest UTC Aerospace Systems, który przeznaczy ponad 10 mln USD na swój produkcyjny we Wrocławiu i planuje zatrudnić około 100 nowych pracowników.

Źródło: tuwroclaw.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2