reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© youssouf cader dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 marca 2016

Pobieranie danych z prędkością 1 Gb/s

Firmy Ericsson i Qualcomm przeprowadziły pomyślnie test sieci i urządzeń dla funkcji LTE-Advanced, która pozwala na pobieranie z danych prędkością 1 Gb/s.
- Ten komercyjny techniczny krok milowy osiągnięto dzięki pomyślnemu testowaniu interoperacyjności modemu Snapdragon X16 LTE, produktu firmy Qualcomm Technologies, w siedzibie firmy Ericsson w Szwecji, czego świadkami byli przedstawiciele firmy Telstra – czytamy w komunikacie. Organizacja ekosystemu otwiera drzwi dla wiodących operatorów, takich jak Telstra, oraz producentów urządzeń takich jak NETGEAR, w zakresie wprowadzania poziomów usług 1 Gb/s – informuje dalej Ericsson.

- Gigabit LTE umożliwi operatorom duże przyspieszenie pracy operatorów podczas przechodzenia do standardu 5G. Oczywiście prędkości, z których korzystają teraz konsumenci, zależą po części od technologii stosowanej w ich urządzeniach. To dlatego wsparcie i zaangażowanie Qualcomm Technologies w przygotowywanie chipsetów umożliwiających zapewnianie dostępności funkcji szerokopasmowych w smartfonach i urządzeniach mobilnych w tym roku jest takie ważne – powiedział Thomas Norén, Head of Radio Product Management, Ericsson.

- Cieszymy się ze współpracy z innymi liderami technologii mobilnych, takimi jak Ericsson, Telstra i NETGEAR, gdyż pozwoli nam to wprowadzić te innowacje dla użytkowników na całym świecie – skomentował Serge Willenegger, starszy wiceprezes, Product Management, Qualcomm Technologies.

Źródło: Ericsson

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2