reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nikolai sorokin dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 marca 2016

TRI Poland w miejsce PKC Group

Spółka TRI Poland należąca do japońskiego koncernu Sumitomo Riko już niebawem rozpocznie działalność w Sosnowcu, w miejscu, gdzie do niedawna działało PKC Group.
PKC Group, fiński producent wiązek, przeniósł działalność do Serbii, a opustoszałe hale zajmie teraz japońska firma produkująca części antywibracyjne i dźwiękochłonne do samochodów. W Sosnowcu powstanie zakład, w którym będą wytwarzane elementy z tworzyw sztucznych (poliamid) na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Pracę znajdzie w nim około 200 osób.

- Cieszę się, że po tym jak firma PKC przeniosła się do Serbii, jej miejsce zajmuje firma, która chce u nas zainwestować i dać pracę naszym mieszkańcom. To firma ze sporym potencjałem, działająca na całym świecie. Każdy inwestor jest dla nas niezwykle ważny i z każdym kto chce inwestować w naszym mieście będziemy rozmawiać i namawiać go do zostania u nas – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Spółka TRI Poland należąca do japońskiego koncernu ma w Polsce fabryki w Wolbromiu i podkarpackim Zagórzu.

Źródło: sosnowiec.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2