reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nikolai sorokin dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 marca 2016

TRI Poland w miejsce PKC Group

Spółka TRI Poland należąca do japońskiego koncernu Sumitomo Riko już niebawem rozpocznie działalność w Sosnowcu, w miejscu, gdzie do niedawna działało PKC Group.
PKC Group, fiński producent wiązek, przeniósł działalność do Serbii, a opustoszałe hale zajmie teraz japońska firma produkująca części antywibracyjne i dźwiękochłonne do samochodów. W Sosnowcu powstanie zakład, w którym będą wytwarzane elementy z tworzyw sztucznych (poliamid) na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Pracę znajdzie w nim około 200 osób.

- Cieszę się, że po tym jak firma PKC przeniosła się do Serbii, jej miejsce zajmuje firma, która chce u nas zainwestować i dać pracę naszym mieszkańcom. To firma ze sporym potencjałem, działająca na całym świecie. Każdy inwestor jest dla nas niezwykle ważny i z każdym kto chce inwestować w naszym mieście będziemy rozmawiać i namawiać go do zostania u nas – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Spółka TRI Poland należąca do japońskiego koncernu ma w Polsce fabryki w Wolbromiu i podkarpackim Zagórzu.

Źródło: sosnowiec.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2