reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2016

Jabil inwestuje w inteligentną odzież

Nowy projekt koncepcyjny Jabil i Clothing+ przyspiesza przejście z fazy prototypów do masowej produkcji e-tekstyliów – informuje firma.

Jabil Circuit wraz z przejętą przez siebie spółką Clothing+ zaprezentowały wzorcowy projekt inteligentnej odzieży Peak+. Ubrania ze zintegrowanymi narzędziami do pomiaru pracy serca powstały we współpracy z producentem pulsometrów Suunto oraz dostawcą analiz fizjologicznych dla branży sportowej i fitness, firmą Firstbeat. Choć Peak+ z wyglądu przypomina zwykłą odzież sportową, w rzeczywistości składa się z wielu elementów tworzących inteligentny system. Materiał Cloting+ zawiera zintegrowaną elektronikę ukrytą w tkaninie, a bezprzewodowy nadajnik Suunto przesyła d dokładne pomiary z czujników w ubraniu do smartfonowej aplikacji umożliwiającej łatwe śledzenie odczytów. Dzięki opatentowanej metodzie analizy rytmu serca Fistbeat, użytkownik otrzymuje informacje m.in. na temat stresu, rekonwalescencji oraz postępów w treningu.
- Dzięki Peak+ oferujemy firmom z branż modowej, fitness i ochrony zdrowia możliwość wyróżnienia się spośród silnej konkurencji dzięki niepowtarzalnym i szytym na miarę rozwiązaniom, które pomogą łatwo zaistnieć na szybko rozwijającym się rynku wearables – podkreśla John Dargan, wiceprezes firmy Jabil.
Fińska firma Clothing+, przejęta przez spółkę Jabil w czerwcu 2015 roku, ma za sobą blisko 20 lat doświadczenia w obszarze tekstyliów ze zintegrowaną elektroniką. Współpracowała z największymi graczami na rynku, jak na przykład adidas, Garmin, Salomon czy Philips. - Sukces w branży odzieży sportowej wymaga tworzenia atrakcyjnych produktów oraz wprowadzania na rynek pionierskich rozwiązań. Opracowanie adidas miCoach Elite Team System wymagało współpracy wielu partnerów – od pomysłu przez projekty i testy aż do produkcji. Na każdym etapie procesu firma Clothing+ odgrywała ważną rolę w zespole pracującym nad wyposażonymi w czujniki ubraniami TechFit Elite” – komentuje dokonania Clothing+ Kim Scheffler, dyrektor ds. rozwoju odzieży w adidas Digital Sports. - Od momentu przejęcia firmy Clothing+ spółka Jabil znacząco umocniła swoją pozycję rynkową, zwiększyła zatrudnienie oraz liczbę posiadanych obiektów. Nowe centrum badawczo-rozwojowe znajdujące się niedaleko siedziby Jabil na Florydzie umożliwi specjalistom Clothing+ dalsze prace nad e-odzieżą i postępy w tej dziedzinie. Firma Jabil zwiększyła również swoje możliwości inżynieryjne, biznesowe i produkcyjne, aby odpowiedzieć na rosnące oczekiwania klientów – podkreśla Jabil w komunikacie. - Rynek odzieży ze zintegrowanymi biosensorami wykorzystywanymi na potrzeby branży medycznej, ochrony zdrowia oraz w codziennym życiu cieszy się coraz większą popularnością a jednocześnie jest pełen wyzwań. Połączone siły Clothing+ i Jabil pozwolą firmom szybciej przejść od fazy badań i prototypów do masowej produkcji – mówi Dr Harry Zervos, IDTechEx Inc.
reklama
reklama
March 03 2021 13:22 V18.15.34-1