reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 lutego 2016

Nowa fabryka ML System

ML System zaprezentowało pierwszą na świecie linię produkcyjną drukowanych ogniw fotowoltaicznych.
Firma ML System w zeszłym tygodniu otworzyła nową siedzibę. W fabryce w Zaczerniu pod Rzeszowem będą produkowane ogniwa fotowoltaiczne wykonane w innowacyjnej na skalę światową technologii.

ML System zrealizowało 14 projektów dofinansowywanych z funduszy UE. Jednym z nich było przedsięwzięcie pn. „Produkcyjne wdrożenie hybrydowego panelu fotowoltaicznego NoFrost”. Na ten projekt firma otrzymała niemal 17 mln PLN z Programu Innowacyjna Gospodarka. Na rynek wprowadzono innowacyjny, hybrydowy panel fotowoltaiczny, wyposażony w system zapobiegający powstawaniu pokrywy śnieżnej i szronu. Powstała też hala produkcyjno-magazynowa wraz z nowoczesną linią produkcyjną i wyspecjalizowanym zapleczem laboratoryjnym i biurowym. Hala znajduje się na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, wchodzącego w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC, Podstrefa Trzebownisko.

- Działalność firm takich jak ML System, która oparta jest na nowoczesnych technologiach, utwierdza nas w przekonaniu, że osiągnięcie zamierzonego celu jest możliwe – podkreślił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby ML System.

ML Systems to polski producent przeziernych paneli fotowoltaicznych. Firma rozpoczynała swoją działalność w 2007 roku od automatyki budowlanej oraz instalacji elektrycznych.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1