reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia Przemysł elektroniczny | 23 lutego 2016

Nokia będzie inwestować w 5G oraz IoT

Nokia poinformowała m.in. o planach inwestycyjnych w 5G i IoT. Będą też nowe produkty gotowe do zastosowania w standardzie 5G.
- Zamierzamy zdecydowanie zwiększyć nasze inwestycje w obszarze technologii 5G w obecnym roku i wykorzystać siłę napędową naszych szerokich możliwości innowacyjnych – powiedział Rajeev Suri, prezes i CEO Nokii.

Suri zapowiedział wprowadzenie nowej technologii dostępu radiowego – AirScale, gotowej do zastosowania w 5G, która zastąpi bardzo popularną rodzinę stacji bazowych Flexi, przejęcie przez Nokię kanadyjskiej firmy Nakina zajmującej się rozwojem oprogramowania do ochrony, identyfikacji i zwalczania zagrożeń bezpieczeństwa oraz stworzenie funduszu inwestycyjnego o wartości 350 milionów dolarów w ramach własnego funduszu kapitałowego Nokia Growth Partners.

- 5G musi nadejść, ponieważ wymagają tego zastosowania internetu rzeczy. Musimy obrać szybsze tempo, a nie wolniejsze, jeśli wiemy, że 5G może pomóc ratować ludzkie życie, poprawić nasze środowisko naturalne i uczynić nasze życie lepszym – powiedział Suri.

Alcatel-Lucent wnosi nowy wymiar i zakres działania

– Integracja firmy Alcatel-Lucent postępuje gładko i efektywnie, bez organizacyjnych niepokojów i konfliktów, które zdarzały się we wcześniejszych przypadkach łączenia firm – powiedział Suri. Szef Nokii dodał, że połączona firma ma zamiar wykorzystać możliwości sprzedaży dodatkowych produktów i przedstawiać kompleksowe, połączone oferty swoim klientom na całym świecie. Te możliwości są efektem nowego zakresu działania, który wniósł do Nokii Alcatel-Lucent, obok większych możliwości innowacyjnych, skali działania i dostępu do klientów.

– Kiedy łączymy Nokię i Alcatel-Lucent, to nagle Nokia znajduje się w kompletnie nowej pozycji z potencjalnym rynkiem o wartości 141 mld EUR. To, co będziemy mogli zaoferować naszym klientom i z kolei ich klientom – jest po prostu nieporównywalne – wyjaśnił Suri.

Na koniec 2015 roku Nokia i Alcatel-Lucent osiągnęły razem sprzedaż netto o wartości 26 mld EUR, miały połączone wydatki na R&D w wysokości 4,5 mld EUR, przy zatrudnieniu ponad 40 000 inżynierów i naukowców oraz połączone przychody w gotówce o wartości 10 mld EUR. Wspólne działania Nokii i Alcatel-Lucent zainaugurowano oficjalnie 14 stycznia 2016.

Gotowi na 5G I IoT

AirScale, nowa technologia Nokii dostosowana do wymagań 5G, wspiera każdą technologię mobilną od 2G poprzez LTE-Advanced Pro oraz 5G - jak tylko zostanie wprowadzone. AirScale to także nowa stacja bazowa dostosowana do zakresów częstotliwości, które będą stosowane w przyszłości oraz następnej generacji produktów radiowych, które pozwolą użytkownikom doświadczyć łączności nieporównywalnej z wcześniejszymi możliwościami. AirScale zużywa też o 60% mniej energii niż produkty Flexi.

Przejęcie firmy Nakina, które ma nastąpić w pierwszym kwartale 2016 roku, jest krokiem w kierunku realizacji jednego z priorytetów Nokii, czyli jest wprowadzenia najlepszych systemów bezpieczeństwa sieci, aby umożliwić działanie 5G i IoT. Przejęcie to jest w zgodzie z polityką włączania do Nokii niewielkich firm pozwalających rozszerzyć zakres technologii i dodać wyjątkowe możliwości.

Nowy fundusz IoT będzie inwestował w dobrze rokujące firmy szczególnie w zakresie Connected Enterprise, internetu rzeczy dla konsumentów (Consumer IoT), autonomicznych samochodów (Connected Car), Digital Health oraz technologii skupiających się na możliwościach big data i analityki.

Źródło: Nokia

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2