reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com_hand Przemysł elektroniczny | 22 lutego 2016

VIGO System – rekordowe zamówienie od PCO

Producent zaawansowanych detektorów podczerwieni dostarczy dla wchodzącego w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej producenta wojskowej optoelektroniki, spółki PCO, detektory o wartości blisko 2,3 mln PLN.
To największe jednostkowe zamówienie VIGO System w dotychczasowej współpracy z PCO. Zarząd VIGO System ocenia, że intensyfikująca się współpraca polskich firm z branży optoelektronicznej, w tym fotonicznej, stanie się impulsem dla dynamicznego wzrostu zarówno rynku zbytu jak i potencjału polskiej branży – czytamy w komunikacie firmy.

PCO jest największym producentem wyrobów optoelektronicznych z zastosowaniem techniki laserowej w Polsce. Firma produkuje m.in. zaawansowane gogle noktowizyjne czy celowniki strzeleckie stanowiące indywidualne wyposażenie żołnierzy, jak również sprzęt optoelektroniczny wykorzystywany w wozach bojowych, taki jak systemy celowania ogniem, głowice obserwacyjne do wież bezzałogowych, czy produkowane przy wykorzystaniu produkowanych przez VIGO System detektorów systemów osłony pojazdów. VIGO System i PCO mają bogatą historię współpracy, która w ostatnim czasie została zacieśniona – o ile w 2015 roku wartość zamówień dla PCO wyniosła niespełna 1 mln PLN, to w 2016 roku, w ocenie zarządu VIGO, może wynieść niemal 3 mln PLN.

- PCO od lat zaopatruje polskie siły zbrojne w najwyższej światowej jakości sprzęt wojskowy, bazujący na rozwiązaniach opracowanych przez polskich naukowców-optoelektroników. Cieszymy się z rosnącego zainteresowania produktami PCO tak w kraju jak i zagranicą, w tym produktami wykorzystującymi opracowaną przez VIGO System technologię. Sukces biznesowy firm polskiej branży optoelektronicznej, tak wojskowej jak i cywilnej, buduje w Polsce rynek zbytu na zaawansowane detektory podczerwieni produkowane przez VIGO. Zacieśnianie współpracy między polskimi firmami z branży m.in. w ramach Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, dzielenie się doświadczeniami, wspólna praca nad nowymi innowacyjnymi zastosowaniami dorobku polskiej nauki jest w naszej ocenie nie tylko kluczowe dla rozwoju samej branży, ale i szerzej – wzmocnienia potencjału przemysłowego polskiej gospodarki – komentuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2