reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 01 września 2009

Nowe szanse sektora militarnego

Na trwających w Kielcach targach przemysłu militarnego ogłoszono wiele nowych umów i inicjatyw, kreujących nowe perspektywy firm z branży zbrojeniowej.
Gazeta Wyborcza informuje, iż wczoraj przedstawiciele Sikorsky Company podpisali w Kielcach strategiczną umowę o współpracy przy serwisie i produkcji części do lekkich samolotów transportowych M28 oraz helikopterów Black Hawk z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2 w Bydgoszczy. […] Do tej pory Amerykanie skupiali się na inwestycji w Mielcu, gdzie dwa lata temu kupili PZL. Od tego czasu PZL Mielec a Sikorsky Company zwiększyło zatrudnienie z 1471 do 1800 osób i wyprodukowało cztery kabiny do Black Hawk. A latem rozpoczęło budowę pierwszego całego helikoptera. Ma on być gotowy do końca 2010’.

Z kolei Grupa Bumar, wraz z jedną ze swych spółek zależnych Radwar, ogłosiła zamiar budowy ‘polskiej tarczy antyrakietowej’, przeznaczonej do zwalczania obiektów lecących na niskim pułapie do 65 tys stóp i w promieniu do 100 km. System miałby wykorzystywać zarówno istniejące bazy radiolokacji i systemy obrony przeciwlotniczej, jak i nowe obiekty.

Gazeta Wyborcza przytacza również wypowiedź Bogdana Klicha, Ministra Obrony Narodowej, który ogłosił zakończenie prac nad nowymi programami modernizacji wojska: ‘Pod koniec sierpnia zakończyliśmy pracę nad 14 wieloletnimi programami operacyjnymi i programami uzbrojenia polskiej armii. Te programy wyznaczają perspektywę wyposażenia naszej armii i indywidualnego wyposażenia żołnierza na najbliższe 10 lat, czyli do roku 2018’. Wśród planowanych zakupów są system obrony przeciwlotniczej, śmigłowce (bojowe i transportowe), modernizacja marynarki wojennej, zintegrowane systemy wsparcia dowodzenia oraz rozpoznania pola walki, samoloty bezzałogowe, indywidualne wyposażenie i uzbrojenie żołnierza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2