reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© demarco dreamstime.com Wiązki | 10 lutego 2016

Kabeltech rozwija działalność w Polsce i na Wschodzie

W 2015 roku Kabeltech został oficjalnym przedstawicielem Schleuningera na Mołdawii, a sprzedaż urządzeń tej firmy w Polsce i na Ukrainie była rekordowa.
Rok 2015 Kabeltech zalicza do bardzo udanych. Sprzedaż urządzeń produkcji Schleuniger w Polsce i Ukrainie była najwyższa w ponad 20 letniej historii firmy. – Rynek ukraiński pomimo wielu obaw rozwija się bardzo dynamicznie. Firma Kromberg & Schubert Ukraina, zadowolona z pracy automatów Schleuniger w zakładzie w Łucku, postanowiła zamówić kolejne automaty do nowo wybudowanego zakładu w Żytomierzu, zakłady Leoni Ukraina inwestują w najnowsze urządzenia do odizolowywania, a Tyco Ukraina rozbudowuje park maszynowy do obróbki kabli koncentrycznych. Oprócz wspomnianego zakładu K&S, na obrzeżach Lwowa powstał nowy zakład firmy Fujikura. Jak widać „wielcy” nie przestraszyli się sytuacji na Ukrainie, a biorąc pod uwagę bardzo niski kurs hrywny, koszty pracy na Ukrainie są dla nich niskie jak nigdy dotąd. Największym problemem pozostaje nadal wahający się kurs hrywny, brak euro w bankach ukraińskich i relatywnie długa procedura zakupu – komentuje Jacek Mazur z firmy Kabeltech.

Aby przybliżyć skalę problemów, Jacek Mazur porównuje zarobki wg kursów hrywny do PLN z 2014 roku i obecnego. - Statystyczna płaca na Ukrainie wynosi 3 600 hrywien co dawało w 2014 roku równowartość 1 300 PLN a obecnie jedynie 550 PLN . Jeszcze gorzej wygląda sprawa emerytur w statystycznej wysokości 1 500 hrywien miesięcznie. W 2014 roku odpowiadało temu 540 PLN a obecnie tylko 230 PLN. Realne wynagrodzenie w hrywnach osób pracujących na produkcji w zakładach produkujących wiązki elektryczne to 5 500 – 6 000 hrywien ( ok. 900 PLN ). Oczywiście istotne są koszty utrzymania. Z informacji uzyskanych od moich ukraińskich pracowników, kwota za którą można utrzymać rodzinę opłacając podstawowe rachunki, czynsz mieszkania i jedzenie to ok. 7 000 hrywien ( 1 000 PLN ). Aby ukraińska firma zapłaciła rachunek w euro za zakup np. maszyn musi złożyć do banku: dyspozycje zapłaty rachunku, oryginał rachunku, oryginał deklaracji potwierdzającej dokonanie odprawy celnej i musi posiadać na swoim rachunku odpowiednią ilość hrywien. Bank zabiera hrywny z rachunku i na czwarty dzień informuje firmę o kursie po jakim zamierza wykonać transakcję. Firma może się zgodzić lub zlecić wstrzymanie transakcji czekając na lepszy kurs – opowiada nasz rozmówca.

Kabeltech w ostatnich kilku latach w rankingu przedstawicieli Schleunigera mieścił się w pierwszej trójce. W roku 2015 został numerem jeden, pozostawiając za sobą przedstawicielstwa Włoch, czy Francji wraz z Marokiem i Tunezją. – W uznaniu pracy Kabeltech został oficjalnym przedstawicielem Schleuniger w Mołdawii. Kraj ten to dziewiczy, rozwijający się rynek, ale wielcy tej branży już lokują tam swoje zakłady m.in. zakłady otwierają Leoni, Dräxlmaier i SE Bordnetze – mówi Jacek Mazur.

Kabeltech podsumowuje także działalność na rynku polskim, na którym szczególnie dobrze sprzedawały się półautomaty Schleuninger do obróbki grubych kabli. – Najnowszy produkt Schleuniger MegaStrip 9650 w 2015 roku znalazł uznanie u 5 klientów. Bestsellerem, niezmiennie od kilku lat, pozostaje urządzenie do odizolowywania UniStrip 2300, którego ponownie sprzedaliśmy kilkadziesiąt sztuk. Automaty CrimpCenter w szczególności model 36S i 64 z dużym powodzeniem konkurują z innym szwajcarskim potentatem i w roku 2015 Kabeltech sprzedał ich rekordową liczbę – informuje nasz rozmówca.

Kabeltech w 2015 roku podpisywał także umowy serwisowe. W związku z coraz większym zainteresowaniem klientów takimi umowami, w 2016 roku firma planuje zwiększenie zatrudnienia w dziale serwisu oraz rozbudowanie magazynu części zamiennych. Jak podkreśla Jacek Mazur, perspektywy dotyczące sprzedaży na bieżący rok są obiecujące. – Początek roku zapowiada się dobrze tak w Polsce jak i na Ukrainie. Wielu z naszych klientów ma problem z „przerobem” otrzymanych zamówień i zapowiada dalsze inwestycje – mówi Mazur.

Firma Kabeltech Sp. z o.o. Sp. k. jest obecna na rynku od ponad 20 lat. Kabeltech jest wyłącznym przedstawicielem marki Schleuniger AG na Polskę ,Ukrainę i Mołdawię .
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-2