reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© demarco dreamstime.com Wiązki | 10 lutego 2016

Kabeltech rozwija działalność w Polsce i na Wschodzie

W 2015 roku Kabeltech został oficjalnym przedstawicielem Schleuningera na Mołdawii, a sprzedaż urządzeń tej firmy w Polsce i na Ukrainie była rekordowa.
Rok 2015 Kabeltech zalicza do bardzo udanych. Sprzedaż urządzeń produkcji Schleuniger w Polsce i Ukrainie była najwyższa w ponad 20 letniej historii firmy. – Rynek ukraiński pomimo wielu obaw rozwija się bardzo dynamicznie. Firma Kromberg & Schubert Ukraina, zadowolona z pracy automatów Schleuniger w zakładzie w Łucku, postanowiła zamówić kolejne automaty do nowo wybudowanego zakładu w Żytomierzu, zakłady Leoni Ukraina inwestują w najnowsze urządzenia do odizolowywania, a Tyco Ukraina rozbudowuje park maszynowy do obróbki kabli koncentrycznych. Oprócz wspomnianego zakładu K&S, na obrzeżach Lwowa powstał nowy zakład firmy Fujikura. Jak widać „wielcy” nie przestraszyli się sytuacji na Ukrainie, a biorąc pod uwagę bardzo niski kurs hrywny, koszty pracy na Ukrainie są dla nich niskie jak nigdy dotąd. Największym problemem pozostaje nadal wahający się kurs hrywny, brak euro w bankach ukraińskich i relatywnie długa procedura zakupu – komentuje Jacek Mazur z firmy Kabeltech.

Aby przybliżyć skalę problemów, Jacek Mazur porównuje zarobki wg kursów hrywny do PLN z 2014 roku i obecnego. - Statystyczna płaca na Ukrainie wynosi 3 600 hrywien co dawało w 2014 roku równowartość 1 300 PLN a obecnie jedynie 550 PLN . Jeszcze gorzej wygląda sprawa emerytur w statystycznej wysokości 1 500 hrywien miesięcznie. W 2014 roku odpowiadało temu 540 PLN a obecnie tylko 230 PLN. Realne wynagrodzenie w hrywnach osób pracujących na produkcji w zakładach produkujących wiązki elektryczne to 5 500 – 6 000 hrywien ( ok. 900 PLN ). Oczywiście istotne są koszty utrzymania. Z informacji uzyskanych od moich ukraińskich pracowników, kwota za którą można utrzymać rodzinę opłacając podstawowe rachunki, czynsz mieszkania i jedzenie to ok. 7 000 hrywien ( 1 000 PLN ). Aby ukraińska firma zapłaciła rachunek w euro za zakup np. maszyn musi złożyć do banku: dyspozycje zapłaty rachunku, oryginał rachunku, oryginał deklaracji potwierdzającej dokonanie odprawy celnej i musi posiadać na swoim rachunku odpowiednią ilość hrywien. Bank zabiera hrywny z rachunku i na czwarty dzień informuje firmę o kursie po jakim zamierza wykonać transakcję. Firma może się zgodzić lub zlecić wstrzymanie transakcji czekając na lepszy kurs – opowiada nasz rozmówca.

Kabeltech w ostatnich kilku latach w rankingu przedstawicieli Schleunigera mieścił się w pierwszej trójce. W roku 2015 został numerem jeden, pozostawiając za sobą przedstawicielstwa Włoch, czy Francji wraz z Marokiem i Tunezją. – W uznaniu pracy Kabeltech został oficjalnym przedstawicielem Schleuniger w Mołdawii. Kraj ten to dziewiczy, rozwijający się rynek, ale wielcy tej branży już lokują tam swoje zakłady m.in. zakłady otwierają Leoni, Dräxlmaier i SE Bordnetze – mówi Jacek Mazur.

Kabeltech podsumowuje także działalność na rynku polskim, na którym szczególnie dobrze sprzedawały się półautomaty Schleuninger do obróbki grubych kabli. – Najnowszy produkt Schleuniger MegaStrip 9650 w 2015 roku znalazł uznanie u 5 klientów. Bestsellerem, niezmiennie od kilku lat, pozostaje urządzenie do odizolowywania UniStrip 2300, którego ponownie sprzedaliśmy kilkadziesiąt sztuk. Automaty CrimpCenter w szczególności model 36S i 64 z dużym powodzeniem konkurują z innym szwajcarskim potentatem i w roku 2015 Kabeltech sprzedał ich rekordową liczbę – informuje nasz rozmówca.

Kabeltech w 2015 roku podpisywał także umowy serwisowe. W związku z coraz większym zainteresowaniem klientów takimi umowami, w 2016 roku firma planuje zwiększenie zatrudnienia w dziale serwisu oraz rozbudowanie magazynu części zamiennych. Jak podkreśla Jacek Mazur, perspektywy dotyczące sprzedaży na bieżący rok są obiecujące. – Początek roku zapowiada się dobrze tak w Polsce jak i na Ukrainie. Wielu z naszych klientów ma problem z „przerobem” otrzymanych zamówień i zapowiada dalsze inwestycje – mówi Mazur.

Firma Kabeltech Sp. z o.o. Sp. k. jest obecna na rynku od ponad 20 lat. Kabeltech jest wyłącznym przedstawicielem marki Schleuniger AG na Polskę ,Ukrainę i Mołdawię .

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2