reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nomadsoul1 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 lutego 2016

Nowe zezwolenie dla Comarchu na działalność w strefie

Comarch wyda na reinwestycje minimum 14 mln PLN oraz utworzy co najmniej 15 nowych miejsc pracy.
Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT) wydał zezwolenia dla firmy Comarch na działalność gospodarczą w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Comarch zainwestuje w Krakowie, w rejonie Czyżyn, gdzie od lat prowadzi działalność badawczo-rozwojową oraz IT.

Pierwsze zezwolenie na terenie strefy Comarch otrzymał w 2000 roku. Była to pierwsza inwestycja na tym obszarze oraz jedna z pierwszych na terenie krakowskiej strefy w ogóle. Dotychczas Comarch zainwestował w krakowskiej SSE ponad 225 mln PLN oraz zatrudnił na terenie strefy ponad 1700 osób. - Czyżyny stały się jednym z prężniej rozwijających się centrów naukowo-biznesowych, w które zamienił się Kampus Politechniki Krakowskiej. Szacujemy, że pracuje tam dzisiaj około 6000 tys. osób – informuje KPT w komunikacie.

Obok Comarchu zainwestowały tam Radionika, czy rozpoznawane na całym świecie polskie studio produkcji gier CD Projekt Red. Są tam także firmy międzynarodowe, m.in. brazylijska firma Stefanini, amerykański koncern GI Healthcare. W Czyżynach działa także Inkubator Technologiczny KPT oraz Centrum Bussiness in Małopolska.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1