reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 lutego 2016

STMicroelectronics wychodzi z biznesu chipów do set-top-boksów

Francusko-włoski producent półprzewodników zamierza zrezygnować z produkcji układów scalonych przeznaczonych do set-top-boksów. Nawet 1400 osób straci pracę.
W zeszłym tygodniu STMicroelectronics opublikował wyniki za rok 2015: przychody firmy za czwarty kwartał wyniosły 1,67 mld USD, co oznacza, że poszły w dół o 8,8% r/r. Znacznie gorzej wygląda sytuacja jeśli chodzi o zyski: rok wcześniej zysk netto wyniósł 43 mln USD, w 2015 roku – zaledwie 2 mln USD. Firma postanowiła zatem skoncentrować się na zyskownych obszarach działania i zrezygnować z kiepsko radzącego sobie biznesu chipów do set-top-boksów.

STMicroelectronics zamierza zaoferować części pracowników likwidowanego działu pracę w innych obszarach, może to dotyczyć około 600 osób, które wzmocnią produkcję dla motoryzacji, przemysłu oraz internetu rzeczy. Dodatkowo około 1400 pracowników firmy, głównie we Francji, Stanach Zjednoczonych i Azji, otrzyma wypowiedzenia, z czego około 1000 osób jeszcze w tym roku. ST zatrudnia w tej chwili około 43,2 tys. osób na całym świecie, zwolnienia obejmą około 3% kadry.

ST szacuje, że roczne oszczędności wynikające z wdrożenia powyższego planu wyniosą 170 mln USD, koszty restrukturyzacji będą opiewały na podobną kwotę.

Źródło: Forbes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1