reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 28 sierpnia 2009

Wamtechnik z Piaseczna dostarcza pakiety bateryjne dla SAM

Pierwszy polski pojazd elektryczny z homologacją drogową, wytwarzany przez Impact Automotive Technologies SAM, będzie wyposażony w pakiety bateryjne produkowane przez Wamtechnik.
Wamtechnik z Piaseczna została założona w roku 1992 i specjalizuje się w dostarczaniu autonomicznych źródeł zasilania opartych o akumulatory i baterie. Kapitał spółki wynosi blisko 4.8 mln zł. Firma bazuje na wyrobach PANASONIC, SAFT, ENERGIZER, SANYO a obecnie rozwinęła współpracę z BYD Co. Ltd z Chin (największy ilościowo producent ogniw na świecie). Liczba zatrudnionych przekroczyła w 2005 roku 85 osób i zmienia się zależnie od wielkoseryjnych zamówień przemysłu niemieckiego.

Wamtechnik poinformował na swoich stronach, iż będzie producentem pakietów bateryjnych zasilających pierwsze w Polsce, homologowane, miejskie pojazdy elektryczne SAM.

Zaawansowana technologia i najwyższej jakości ogniwa litowo-jonowe użyte do budowy pakietu, gwarantują ponad 100 km zasięgu, a naładowanie baterii od 0 do 100 % pojemności odbywa się ze zwykłego gniazdka elektrycznego 230V i zajmuje jedynie 4.5 godziny. Wstępnie szacuje się, że koszt energii elektrycznej potrzebnej do pokonania dystansu 100 km to około 3 zł (w zależności od taryfy danego dostawcy energii).

Pakiety oparte są na najwyższej jakości ogniwach litowo-jonowych, których pracę nadzoruje i kontroluje rozbudowany, elektroniczny układ BMS (Battery Management System). W celu utrzymania optymalnych warunków pracy baterii, a co za tym idzie długiej żywotności, pakiet zaopatrzony został w układ chłodzenia oparty na nowoczesnych rozwiązaniach Peltier, które również w razie potrzeby mogą pełnić funkcję grzejną, co umożliwia bezproblemowe ładowanie i użytkowanie baterii w ujemnych temperaturach otoczenia.

Dwuosobowy pojazd miejski, w 100% elektryczny, o zasięgu 100km może rozwijać prędkość do 90 km/h.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2