reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© platongkoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 stycznia 2016

Wydatki na R&D w branży półprzewodników

Producenci półprzewodników w 2015 roku przeznaczyli na R&D 56,4 mld USD, czyli o 0,5% więcej niż w roku poprzednim.
Nie jest to imponujący wzrost, szczególnie że w ciągu ostatniej dekady średni roczny wzrost wydatków na badania i rozwój wyniósł 4,0%, ale wpłynęły na to takie czynniki jak słaba sytuacja ekonomiczna na świecie, spadki sprzedaży w drugiej połowie roku oraz olbrzymia fala fuzji i przejęć w branży półprzewodników – pisze firma analityczna IC Insights w swoim raporcie.

Liderem w rankingu IC Insights jest Intel, który w 2015 roku przeznaczył na R&D ponad 12 mld USD, czyli ponad 3 razy więcej niż srebrny medalista – firma Qualcomm.

A oto 10 firm z sektora półprzewodników, które w 2015 roku inwestowały najwięcej w badania i rozwój.10 producentów, którzy w ubiegłym roku wydali najwięcej na badania i rozwój, łącznie przeznaczyło na ten cel o 2% więcej niż w roku 2014. Wydatki TOP 10 firm z powyższego rankingu wynoszą około 30,8 mld USD, czyli nieco więcej niż wydatki całej reszty branży (25,6 mld USD).

Źródło: © IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2